IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu
 1. Dzisiejszą IV Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Rekolekcje adwentowe, witamy ks. Wiesława Złotka, naszego duchowego przewodnika w tych dniach – dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i modlimy się o dobre owoce tego świętego czasu.
 2. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką o godz. 9:00 i 18:00 dla dzieci o godz. 16:00,
  • w poniedziałek zapraszamy na wieczór uwielbienia przy Sercu Pana, który poprowadzi Wspólnota Effata ze Złotoryi, rozpoczynamy o godz. 19:30.
  • czwartek 22 grudnia to dzień spowiedzi: rano od godz. 8:00 do 9:30 i popołudniu od godz. 15:30 do 18:00,
  • nasza ofiara składana na tacę we wtorek będzie podziękowaniem dla Rekolekcjonisty.
 3. W związku z rekolekcjami w tym tygodniu nie będzie poniedziałkowego spotkania biblijnego – zapraszamy w pierwszy poniedziałek stycznia.
 4. W środę Parafialna Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących, rozpoczynamy o godz. 17:00 w budynku przy Szkolnej. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu i przebiegu spotkania, prosimy zapisywać się w zakrystii, dziś po Mszach świętych,
  • również w środę o godz. 19:00 będziemy ustawiać w kościele choinki, bardzo serdecznie prosimy Panów o pomoc w noszeniu i ustawieniu choinek, w czwartek zaś o godz. 19:00 prosimy o wsparcie Panie przy dekoracji.
 5. W czwartek ostatnie roraty dla dzieci i Msza św. o godz. 16:00, prosimy aby dzieci przyniosły plansze adwentowe, wtedy tez rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonany lampion. Dorosłych po rekolekcyjnej przewie zapraszamy na roraty do piątku włącznie.
 6. W wigilijny poranek o godz. 9:00 Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych których pożegnaliśmy w minionym roku.
 7. W noc wigilijną zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 22:00 i 24:00.
 8. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę.
 9. Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można też nabyć przygotowane przez ministrantów sianko na stół wigilijny i opłatek.
 10. W minionym tygodniu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 7.960 zł, które przekażemy na spłatę wymiany pieca w budynku plebanii, za każde wsparcie dziękujmy.
 11. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym nie będzie tradycyjnej kolędy, przy ołtarzach bocznych są do pobrania zaproszenia na odwiedziny duszpasterskie, uzupełnione prosimy składać w kościele bądź w kancelarii parafialnej do 26 grudnia.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Magdalenę Butrym – Kurowską, Agnieszkę Bobowską i Janusza Węgiel – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.