Krąg biblijny

Krąg biblijny

Kręg biblijny to nie tylko grupa osób czytających Pismo Święte. To nie miejsce, gdzie tylko czyta się i rozważa Słowa Boga. To nie tylko poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie zaczynasz więcej wierzyć, początek gdzie przestajesz coś robić, początek gdzie zaczynasz robić lepiej, to początek gdzie zaczynasz robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedz, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia SŁOWO W CIAŁO.

Krąg Biblijny w parafii św. Marcina w Jaworze liczy 15 osób, choć liczebność tej grupy jest różna, ale na pewno jest to grupa osób wspólnie poznających Pismo Święte i rozważających Słowa Boga. Zadaniem uczestników tej grupy jest również poznawanie dziejów historii, metod działania Boga (by człowiek został zbawiony), a przede wszystkim wielkiej miłości Boga do ludzi.

Jako Wspólnota cieszymy się z obecności Biskupa Seniora Zbigniewa Kiernikowskiego, który jako biblista, podczas cyklicznych spotkań wprowadza w nas w rozumienie Historii Zbawienia.   

SPOTKANIA: w każdy czwartek, godz. 18.15

MIEJSCE: sala na plebanii