Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 roku

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 roku

 1. Zapraszamy dziś do udziału w naszym Parafialnym Rodzinnym Festynie, rozpoczęcie o godz. 13:00,     

  • nabożeństwo do św. Józefa, przy ołtarzu poświęconym jego czci, połączone ze śpiewem litanii loretańskiej dziś o godz. 17:30.

 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w tym dniu swoją 22 rocznicę przyjęcia święceń biskupich obchodzi biskup senior Zbigniew. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Msze o godz. 18:00 celebrowaną przez Księdza Biskupa, niech będzie to okazja do modlitwy i podziękowania Księdzu Biskupowi za życzliwość względem naszej Wspólnoty i naszego Miasta,        

  • również w poniedziałek Spotkanie Grupy biblijnej po wieczornej Eucharystii.

 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech ten dzień stanie się w naszej Parafii okazją do modlitwy o powołania i za kapłanów. Serdeczne podziękowania Radzie parafialnej oraz Grupą modlitewnym za dar Eucharystii w naszej intencji z racji przeżywanych rocznic święceń prezbiteratu, która będzie celebrowana w czwartek o godz. 18:00  (ks. Proboszcz z ks. Jarosławem 22 maja: 14 lat i 3 lata oraz ks. Krzysztof 21 maja: 8 lat).

 4. W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą będziemy przeżywać w czasie Mszy świętej o godz. 12:00. Serdeczna prośba do wszystkich, którzy w niedzielę uczęszczają na tą godzinę, byśmy w przyszłą niedzielę wybrali inna godzinę Eucharystii by udostępnić miejsca w kościele dla Gości naszych młodszych parafian. W związku z uroczystością komunijną w tym tygodniu:      

  • w czwartek od godz. 17:00 spowiedź dla rodziców dzieci komunijnych i ich bliskich,    

  • w piątek o godz. 19:00 sprzątanie i dekorowanie kościoła,         

  • w sobotę o godz. 11:00 Pierwsza Spowiedź Dzieci.       

 5. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów namalowania obrazów, które znajdą się w ołtarzu Miłosierdzia Bożego zebraliśmy 12.450 PLN. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

 6. Serdecznie zapraszamy także do udziału w pielgrzymce do Krakowa 1- 2 czerwca, koszt 550 zł.

 7. W dniach od 1 – 2 czerwca odbędzie się spotkanie Absolwentów z lat 50 i 60- tych. Osoby zainteresowane są zaproszone 1 czerwca na godz. 9:00, do I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

 8. Przypominamy, że od czerwca przechodzimy na letni porządek Mszy św. w niedzielę i święta, nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 ale będzie dodatkowo o godz. 20:00.

 9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty śp. Katarzynę Samojedną, Zofię Lewicką, Marię Delikatną, Barbarę Golonkę – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkich Was drodzy Parafianie i Goście oraz podejmowane prace remontowe dachu wieży
i kościoła oraz przeżywany dziś czas parafialnego święta rodzinnego polećmy opiece Patrona jaworskiej fary:

św. Marcinie – módl się za nami!