ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023

 1. Przypominamy, że dziś o godz. 16:00 Msza św. dziękczynna za kończący się rok a po niej nabożeństwo dziękczynno – wynagradzające z błogosławieństwem eucharystycznym udzielonym naszemu miastu,    

  • nie będzie dziś Mszy św. o godz. 18:00.

 2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z troską przypominamy, że jest to dzień, w którym katolików obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Msze św. według porządku niedzielnego.        

 3. Zapraszamy do udziału w środowym nabożeństwie i Mszy św. wotywnej ku czci Matki Bożej, zachęcamy do składania intencji modlitewnych.

 4. W pierwszy czwartek Godzina Święta o 17:00, na jej zakończenie nabożeństwo a po nim Msza św. o powołania i uświęcenie kapłanów.

 5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i popołudniu od godz. 16:30,     

  • nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu na zakończenie porannej adoracji i po wieczornej Eucharystii.

 6. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. według porządku niedzielnego,        

  • wspieramy w tym dniu składaną ofiarą misjonarzy,       

  • na każdej Mszy będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Służą one, aby opisać drzwi naszych domów, jak i okadzić mieszkanie. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wymianę strojów naszych ministrantów. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.     

  • tradycyjnie zapraszamy do wspólnego kolędowania w Kościele Pokoju o godz. 14:00.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. W czasie Eucharystii zostanie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swych domów,          

  • będzie to też pierwsza niedziela miesiąca od godz. 13:00 okazją do indywidulnej adoracji Najświętszego Sakrament, a o godz. 15:45 zamiana tajemnic Żywego Różańca.

 8. Z pracowni konserwatorskiej w Krakowie powrócił odrestaurowany ołtarz po lewej stronie od głównego wejścia do kościoła, w piątek z udziałem Pani Konserwator dokonano niezbędnych odbiorów. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli nas w tym dziele, szczególne podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu w Jaworze, gdzie udało nam się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania, którego kwota wynosi 72.000.000 PLN

 9. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, będziemy się udawać do naszych Parafian rano: od godz. 10.00 do godz. 14:00 – dla tych, którzy zaznaczyli spotkanie przed południem, a do tych, którzy popołudniu od godz. 15:30, w tym tygodniu:                

  • CZWARTEK: Grzegorzów i Rybno

 10. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia, aby nadchodzący rok, pełen łaski Pańskiej był jeszcze doskonalszy niż mijający, a Bóg miał nas stale w swej opiece przez orędownictwo i opiekę św. Marcina.