Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Niedzielą Chrystusa Króla rozpoczynamy ostatni tydzień roku liturgicznego,
    • dziękujemy za obecność i głoszenie słowa przez diakona Kamila, który dziś przy bocznym wyjściu z kościoła rozprowadza kalendarze na 2023 rok, jako wsparcie naszego legnickiego seminarium.
  2. W poniedziałek kolejne spotkanie z biskupem Zbigniewem i okazja do odkrywania Wielkich Dzieł, opisanych na kartach Pisma Świętego, rozpoczynamy o godz. 18:45 na plebanii.
  3. Przypominamy Rodzicom dzieci komunijnych o wtorkowych spotkaniu o godz. 19:00 w kościele.
  4. W sobotni wieczór rozpoczniemy czas Adwentu, po Mszy św. wieczornej okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 rozpoczniemy wigilijne czuwanie połączone z modlitwą psalmami.
  5. Za tydzień I Niedziela Adwentu, na każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabywać od przyszłej niedzieli, podobnie jak świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,
    • Szóstoklasistów i wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć trzyletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 27 listopada po Mszy św. o godz. 10:00. Zostaną wtedy przedstawione informacje o przygotowaniu oraz rozdane będą formularze zgłoszeniowe.
  6. Planujemy zorganizować w naszej Wspólnocie Wigilię dla osób samotnych i potrzebujących, stąd prośba byśmy zastanowili się, czy w naszym otoczeniu nie mieszkają takie osoby byście pomogli nam dotrzeć do nich z zaproszeniem.
  7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnegow którym spora relacja z uroczystości św. Marcina w naszej Wspólnocie i w Mieście.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Waldemara Jaskułę – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  9. Wszystkim tworzącym z nami Wspólnotę za pomoc i wsparcie oraz składne ofiary serdecznie dziękujemy, wszystkich Was polecamy w modlitwie i wspólnie wołamy: św. Marciniemódl się za nami!