VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024 roku

VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024 roku

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu rano o godz. 8:30 i popołudniu o godz. 17:30,
  w weekendy tylko popołudniu.

 2. Od poniedziałku do środy trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe), podczas których Kościół modli się o urodzaje i za kraje głodujące. W naszej parafii modlitwy wraz z procesją błagalną do krzyża i śpiewem litanii do Wszystkich Świętych połączone będą z nabożeństwem majowym – zapraszamy od poniedziałku do środy włącznie o godz. 17:30, szczególnie rolników: mieszkańców Grzegorzowa i Ryba oraz ogrodników i sadowników naszego miasta     

  • również w poniedziałek spotkanie Grupy biblijnej o godz. 18:45 na plebanii.

 3. W środę, w uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ofiar II wojny światowej, podczas Mszy o godz. 9:00, a o godz. 10:00 do złożenia kwiatów przy pomniku na jaworskim Rynku.

 4. W sobotę nasi Strażacy świętują wspomnienie św. Floriana – przeżywane jako Dzień Strażaka. Swoje uroczystości rozpoczynają od Eucharystii w naszym kościele, stąd wyjątkowo Msza święta będzie sprawowana o godz. 9:30,               

  • pragniemy się także podzielić radością z zakupu automatycznego defibratora AED, który w określonych sytuacjach może przywrócić prawidłowy rytm serca u osoby, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W czasie uroczystości strażackich, jako sprzęt medyczny zostanie pobłogosławiony i umieszczony w przedsionku.

 5. Za tydzień druga niedziela miesiąca – modlimy się za naszą Wspólnotę, a ofiarami składanymi na tacę pragniemy opłacić zamówione przez naszą parafię namalowane na płótnie przez krakowską artystkę obrazy: Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i św. Jana Pawła II – koszt tych prac to kwota 19.950 złotych. Rada parafialna została zapoznana z wizualizacją nowego wystroju ołtarza.

 6. Już dziś zapraszamy najmłodszych w sobotę 18 maja na warsztaty pisania ikon pod okiem Państwa Uchmanów, spotykamy się o godz. 11:00. Będziemy nawiązywać do średniowiecznego malarstwa tablicowego. W majowym miesiącu – poświęconym Mary – powstanie w naszej parafii ikona Madonny z Dzieciątkiem wykonana przez naszych najmłodszych Parafian.

 7. W dniach od 1 do 2 czerwca (sobota-niedziela), zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Krakowa, w sobotę okazja do zwiedzenia tego królewskiego miasta, a w niedzielę pobyt w Krakowie Łagiewnikach, a tam okazja do modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Jako wspólnocie parafialnej zostaną nam także przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Faustyny i relikwie krwi św. Jana Pawła II, które znajdą swoje miejsce w powstającym ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu 550 zł, cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg, opiekę przewodnika, ubezpieczenie.

 8. Parafia św. Maksymiliana w Lubinie zaprasza na Rekolekcje Maryjne przygotowujące od złożenia aktu oddania Matce Bożej, szczegóły w gablocie.

 9. Podejmowane prace remontowe wieży i dachu kościoła oddajmy w opiekę naszemu Patronowi – św. Marcinie – módl się za nami.