Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024 roku

Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024 roku

 1. W dzisiejszą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy się za naszą parafialną Wspólnotę, w intencji podejmowanych prac remontowych oraz dziękujemy za naszych Dobroczyńców i składane dziś ofiary przeznaczone na ołtarz ku czci Bożego Miłosierdzia w naszym kościele.

 2. Zakończyliśmy dziś katechezy niedzielne – ks. Jarosławowi dziękujemy za ich wygłoszenie. Powrócimy z kolejnym cyklem po wakacjach, zaś w czerwcu w jedną z niedziel będziemy mogli się dowiedzieć jak funkcjonuje umieszczony w naszym przedsionku defibrylator i w jakich sytuacjach go używać.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone w tych dniach z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Z racji trwającej Nowenny każdego dnia, w poniedziałek nie będzie nabożeństwa do Ducha Świętego.

 4. W poniedziałek 13 maja rozpoczynamy tegoroczne Wieczory Fatimskie, zapraszamy na godz. 19:45 rozpoczniemy wspólnym uwielbieniem poprzez śpiew pieśni maryjnych,
  o godz. 20:00 Msza zbiorowa – zachęcamy do składania naszych osobistych intencji na Eucharystię i różaniec, którym będziemy się modlić po zakończonej Mszy. Przynieśmy ze sobą świece, które użyjemy w czasie procesji z figurą Matki Bożej.

 5. W środę spotkanie dla Rodziców dzieci Rocznicowych o godz. 19:00 w kościele.

 6. W sobotę w dzień urodzin św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela naszego Miasta, zapraszamy na Msze o godz. 9:00 sprawowaną w intencji Jaworzan oraz Władz naszego Miasta i Powiatu oraz nowo Wybranych Rad: Miejskiej i Powiatowej,            

  • przed Niedzielną uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do wspólnej modlitwy o Jego dary. Od godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 20:00 wspólne czuwanie modlitewne do 21:00.

 7. W niedzielę zapraszamy na III Parafialny Piknik, rozpoczynamy o godz. 12:00 Msza świętą. W programie: Jaworski Bieg Papieski, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu naszych strażaków, a także dla najmłodszych możliwość przejechani się wozem strażackim, znakowanie rowerów przez policję a także okazja do tego by zasiąść za kierownicą wozu strażackiego czy radiowozu policji, kiermasz ciast, stoisko pomiaru cukru i ciśnienia, grillowanie, plener artystyczny, animacja dla dzieci przygotowane przez Hufiec ZHP, do tego dobra muzyka, zaproszeni goście i wiele innych atrakcji – serdecznie zapraszamy! Prosimy także o pomoc w przyjęciu naszych Gości: w upieczeniu – podobnie jak w roku ubiegłym pysznych ciast, oraz w tym roku do ulepienia pierogów – przygotowane ciasta – z prośba, żeby ich nie kroić można będzie zostawiać w sobotę od godz. 18:00 do 20:00 w budynku parafialnym przy Szkolnej.

 8. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy posadzce w nawie bocznej z tyłu kościoła, rośnie także rusztowanie przy kościele stawiane w związku z remontem dachu, w czasie wizyty w delegaturze Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Legnicy złożyliśmy prośbę o wskazania dotyczące elewacji naszego kościoła – zbicie tynków wieży i ścian. Do pracowni konserwatorskiej w Krakowie wyjechały 3 figury ołtarza z kościoła św. Barbary (Zmartwychwstały Chrystusa, św. Jan Chrzciciel i Mojżesz) z pozyskanej dotacji z Województwa tylko na tyle wystarczy: koszt zadania 280 tyś – otrzymaliśmy 50 tyś.

  Podjęliśmy się także zadania jakim było wyczyszczenie pomnika św. Jana Pawła II, wyzłocono również litery na cokole a w najbliższych dnia jeszcze papieski pastorał – te prace zostały podjęte przez p. Pawła Scendo – dziękujemy za promocyjną cenę – to 4200 zł. – te prace ufundowała Rada Parafialna, której serdecznie dziękuję Dziękuje także za pomoc
  w zadbaniu o otoczenie pomnika Pani Przewodniczącej Rady Parafialnej Monice Paruch, Członkom Rady Państwu Krzysztofowi i Bogusławie Mazurom, Natalii Ulanickiej oraz Pani Wiesławie Czochara, Państwu Annie i Piotrowi Smyk, Wojciechowi i Dominice Czochara także za ufundowanie kamienia wysypanego przy pomniku oraz Pani Kazimierze Stefaniak za pomoc w pracach i ufundowanie ozdobnych nasadzeń. Podziękowania również dla
  p. Cezarego Gołucha oraz dla Spółki Inwestycje za pomoc w postaci agregatu prądowego,
  z którego korzystaliśmy w czasie prac. W najbliższych dniach zwrócimy się także do odpowiednich organów z prośbą o wyłączenie na stałe części ulicy przy pomniku.

 9. W dniach 1 – 2 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Krakowa, koszt 550 zł. – szczegóły w gablocie.

 10. Rucha Światło – Życie podobnie jak w roku ubiegłym organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży od 16 lipca do 1 sierpnia do Wieliczki – po 7 klasie SP. Więcej informacji u Księdza Krzysztofa.

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Ptasznik, Andrzeja Krajewskiego, Stanisława Garncarza, Marię Anglisz i Henryka Morawskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Wszystkich Was drodzy Parafianie i Goście oraz podejmowane prace remontowe dachu wieży i kościoła polecamy opiece Patrona jaworskiej fary –

św. Marcinie – módl się za nami!