XII Niedziela w ciągu roku 23 czerwca 2024 roku

XII Niedziela w ciągu roku 23 czerwca 2024 roku

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa, rano o 8:45 i popołudniu na zakończenie wieczornej Eucharystii oraz na poranne Msze wotywne ku czci i przy ołtarzu Serca Jezusowego o godz. 6:30.

 2. W piątek wraz z Muzeum Regionalnym w Jaworze zapraszamy na nocne zwiedzanie naszego Kościoła i Klasztoru Bernardynów. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w Muzeum Regionalnym. Zwiedzanie naszego kościoła rozpocznie się o godz. 19:30, więcej informacji na plakatach.

 3. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej Diecezji.

 4. Przypominamy, że w czasie letnim od czerwca do sierpnia włączenie wieczorna Msza św. w niedzielę i święta celebrowana jest o godz. 20:00.

 5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 27 lipca – 5 sierpnia. Zapisów można dokonywać online na stronie pielgrzymki lub u Księdza Jarosława, który jako Przewodnik Grupy Jaworskiej zaprasza na spotkanie przed pielgrzymkowe 11 lipca o godz. 19.00,        

  • istnieje możliwość udziału w pielgrzymce autokarowej na dzień wejścia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (tj. poniedziałek, 5 sierpnia). Można przejść ostatnie etapy z Blachowni na Jasną Górę z pielgrzymami lub dojechać bezpośrednio na parking Klasztoru. Więcej informacji oraz zapisy i wpłaty w zakrystii, ilość miejsc ograniczona,          

  • zachęcamy także do nabywania Modlitewników Pielgrzymkowych, dla tych, którzy pragną pielgrzymować duchowo, koszt 20 zł. jednocześnie jest to wsparcie materialne naszej pielgrzymi.

 6. Serdecznie zachęcamy i prosimy o Wasz głos w ramach Jaworskiego Budżetu Obywatelskiego, nasza parafia zagłosiła dwa projekty:        

  • kategoria „duży projekt” (żółta kartka) strefa parkowania przy parafii św. Marcina,         

  • kategoria „mały projekt (zielona kartka) strefa odpoczynku i spotkań międzypokoleniowych.

   Głosować może każdy zameldowany mieszkaniec naszego miasta, należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacje uczniowską – studencką). Gdzie głosować?

  • Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego – wejście od Teatru:
   od
   poniedziałku do środy od godz. 11:00 do godz. 15:00
   od
   czwartku do piątku od godz. 15:00 do godz. 18:00              

  • w formie elektronicznej na stronie Jaworskiego Budżetu Obywatelskiego
   od poniedziałku do niedzieli.

Więcej informacji na plakatach oraz na ulotkach.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Mariana Krajewskiego, Grażynę Konieczną i Romana Gwiździł. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.