XIII Niedziela „w ciągu roku”

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Jaworze
 XIII Niedziela w ciągu roku  26 czerwca 2022 roku

1. Rozpoczyna się okres wakacji, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za miniony rok szkolny czasie Eucharystii o godz. 12:00 jednocześnie wszystkim wybierającym się na wypoczynek życzymy dobrej aury i pogody ducha, nie zapominajmy tez o niedzielnej Eucharystii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17:30, ostatnie nabożeństwo w czwartek.
  3. W poniedziałek spotkanie dla katechetów naszej parafii o godz. 19:00 na plebanii, serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek ks. Jarosław odwiedzi chorych w ramach lipcowego spotkania.
  5. W środę uroczystość Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej Diecezji, w tym dniu w południe w katedrze legnickiej główne uroczystości trwającego Jubileuszu 30 – lecia naszej diecezji.
  6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św. i popołudniu od godz. 16:30.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z przesłaniem fatimskim, rozpoczęcie Eucharystią o godz. 9:00,
    • w tym dniu również 76 rocznicę urodzin obchodzi Biskup Senior Zbigniew, którego polecamy serdecznej modlitwie i zapraszamy na Msze św. w intencji Biskupa Zbigniewa o godz. 9:00.
  8. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:45, a o 18:00 Eucharystia w intencji Różańcowej Wspólnoty.
  9. Przypominamy, że w czasie letnim od czerwca do sierpnia włączenie wieczorna Msza św. w niedzielę i święta celebrowana jest o godz. 20:00.
  10. W związku ze zmianami duszpasterskimi w diecezji, w naszej parafii kończy czas posługi ks. Mateusza Olszewski. W poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 9:00 dziękować będziemy za wspólnie spędzony czas i dar Jego kapłańskiej obecności,
    • jednocześnie od poniedziałku posługę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie ks. Krzysztof Czerwiński, który przybędzie do nas z Jeleniej Góry.
  11. Księdzu Krzysztofowi Wiśniewskiemu, ojcu duchownemu,dziękujemy za dzisiejszą obecność, modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
  12. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 8 sierpnia, więcej szczegółów u ks. Jarosława, który z naszej parafii udaje się wraz z pielgrzymami.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Stanisława Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Pani