XXII Niedziela „w ciągu roku”

XXII Niedziela „w ciągu roku”
 1. Przeżywamy w naszym mieście Święto Chleba, pamiętajmy o dziękczynieniu za chleb powszedni,
  a jako ludzie wiary dziękujmy za Chleb, który daje życie wieczne. W naszym kościele dziękczynienie za tegoroczne plony połączone z uwielbieniem Chrystusa eucharystycznego o godz. 10:00 zakończone procesją eucharystyczną i błogosławieństwem dla naszego miasta,

  • w ramach trwającego Święta Chleba, zapraszamy na wystawę Grzegorza Niemyjskiego DOM CHLEBA, dziś w naszym Muzeum Regionalnym o godz. 17:00.
 2. W czwartek 83. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski. Zapraszamy na godz. 9:00 na Mszę świętą w tych intencjach a po zakończeniu udamy się do pomnika przy naszym kościele by zapalić światło pokoju i złożyć kwiaty,
  • również w czwartek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
 3. W tym tygodniu przeżywamy:
  • pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania w czasie wieczornej Eucharystii i nabożeństwa na jej zakończenie,
  • pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej pól godziny przed każdą Mszą świętą i popołudniu od godz. 16:30, nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa i aktem wynagrodzenia rano o godz. 8:30 i popołudniu po Mszy świętej o godz. 18:00,
  • pierwsza sobota miesiąca, zachęcamy do modlitwy wynagradzającej według przesłania fatimskiego, w czasie Msza św. o godz. 9:00 i w czasie nabożeństwa po jej zakończeniu.
 4. W piątek Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalna od godz. 9:00.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela września, zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w Eucharystii o godz. 12:00,
  • od przyszłej niedzieli powracamy także po wakacjach do Mszy świętej sprawowanej w niedzielę o godz. 16:00, nie będzie już Eucharystii o godz. 20.00,
  • będzie to tez pierwsza niedziela miesiąca od godz. 13:00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15:45 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 16:00 Msza św. w intencji Różańcowej Wspólnoty.
 6. Mimo zakończenia wakacji pozostajemy nadal przy adoracji Najświętszego Sakramentu trwającej od godz. 7:00 do godz. 9:00.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i troskę o naszą Wspólnotę. Wszystkim Parafianom, szczególnie dzieciom, młodzieży i nauczycielom u progu nowego roku szkolnego składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zawierzamy opiece św. Marcina.
 8. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp. Katarzynę Miedziak i śp. Mirosławę Walczyk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.