Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła
 1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski, jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o tych, którzy otaczają nasz kościół swoją troską, przyzywając orędownictwa naszego Patrona: Święty Marcinie, módl się za nami!
 2. Za życzliwość i pomoc przy pracach prowadzonych w kościele dziękujemy Kamieniarstwu Nagrobkowemu – Joanna Rzepka z Męcinki, a z kwiaty, które w najbliższe dni ozdobią nasza świątynię Ogrodnictwu Malinowscy – Pałczyńscy z Jawora.
 3. We Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny, o godz.: 8.00, 10.00, o godz. 12.00 główna Mszą święta z udziałem kapłanów naszego miasta a po niej procesja na cmentarz i popołudniu o godz. 16.00 i 18.00,
  • tego dnia jak co roku przy wyjściu z kościoła zbierane będą puszek ofiary przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego.
 4. W środę Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 6:30, 9.00, dodatkowo o 16.00 i 18.00.
 5. Przypominamy, że w tym czasie możemy ofiarować odpust zupełny w intencji osoby zmarłej. Od 2 do 8 listopada po Mszy wieczornej każdego dnia, ze świecami podobnie jak w roku ubiegłym udamy się wspólnie na cmentarz by tam modlić się za naszych drogich zmarłych.
 6. W czwartek rozpoczniemy czas modlitw wypominkowych. Plan i porządek nabożeństw w intencji zmarłych podany jest na odwrocie kart wypominkowych i wywieszony w gablocie. Modlitwę będziemy rozpoczynać o godz. 17:15.
 7. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed Mszą popołudniu od godz. 16:30, księża odwiedzą chorych w piątek od godz. 9:00.
 8. W sobotę Msza wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00.
 9. Zbliża się dzień naszego parafialnego odpustu 11 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w nim i w wydarzeniach towarzyszących, a także w przygotowaniu świątyni i jej otoczenia:
  • wszystkich chętnych do porządków wewnątrz świątyni zapraszamy w środę 9 listopada o godz. 19:00, a tych którzy nie pracują i są chętni do pomocy na zewnątrz 10 listopada od godz. 10:00,
  • świętowanie rozpoczniemy podobnie jak w roku ubiegłym w wieczór wigilijny naszej uroczystości o godz. 19:00 przy blasku ogniska w przeddzień naszych narodowych uroczystości będziemy mogli połączyć te dwa wydarzenia śpiewając pieśni ludowe,
  • w piątek 11 listopada o godz. 10:00 Msza św. w intencji mieszkańców i władz Jawora, a o godz. 13.00 uroczysta Msza święta odpustowa z procesją eucharystyczną z udziałem kapłanów naszego dekanatu.
 10. Na rozpoczynający się nowy tydzień naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, a zmarłym, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Stefani Kosińskiej i Markowi Kukla wypraszamy dar nieba – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!