Franciszkański Zakon Świeckich

Franciszkański Zakon Świeckich

Franciszkański Zakon Świeckich św. Franciszka z Asyżu przy parafii św. Marcina w Jaworze został założony 19 marca 1958 roku. Jest to najstarsze stowarzyszenie kościelne przy naszej parafii. W marcu 1956 roku przy parafii zawiązała się grupa parafian, która podjęła się pracy wśród ludzi chorych, był to początek zawiązania się Wspólnoty, której pierwszym przełożonym był brat Jan Czerniej, kolejno funkcję przełożonego pełnili brat Jan Kis, siostra Weronika Dymek, a od 2010 roku funkcję te pełni Maria Mrowińska.

Wspólnota FZŚ podejmuje wiele drobnych prac wśród ludzi chorych, uczestniczy w licznych pielgrzymkach, aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach liturgicznych przy parafii. 

Spotkania odbywają się w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15:00, następnie uczestniczymy w Eucharystii celebrowanej o godz. 16:00. W okresie letnim (VI-VIII) spotkania odbywają się po Mszy św. o godz. 12:00.