III Niedziela Adwentu – „Gaudete”

III Niedziela Adwentu – „Gaudete”
 1. Dziś III Niedziela Adwentu,
  • to również Niedziela z tacą inwestycyjną, modlimy się za naszych dobrodziejów, Msza św. w ich intencji o godz. 10:00, serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, którą w tym miesiącu przekażemy w całości na spłatę pieca grzewczego w budynku parafialnym.
 2. Przypominamy o naszych parafialnych Roratach, dla dorosłych o godz. 6:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00.
 3. W poniedziałek wyjazd na film „Prorok” o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Wyjazd dla osób wcześniej zapisanych o 17.15 z placu przed plebanią. Koszt 20 zł – płatne w autobusie.
 4. We wtorek 41. Rocznica Wprowadzenia stanu wojennego, pamiętajmy w naszej modlitwie o ofiarach tamtego czasu i modlitwie za naszą Ojczyznę. Zewnętrznym znakiem niech będzie świeca – „światło wolności” zapalone w naszych oknach.
 5. W czwartek bezpośrednio po Mszy wieczornej spotkanie 3 roku przygotowania do bierzmowania.
 6. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, poprowadzi je ks. Wiesław Złotek, którego polecamy modlitwie naszej Wspólnoty. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w czwartek 22 grudnia.
 7. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do skarbony możemy składać ofiary przeznaczone na świąteczną dekoracje kościoła, a do kosza możemy składać produkty spożywcze przeznaczone dla najuboższych
 8. Ministranci rozprowadzają sianko na stół, do nabycia są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.
 9. Zapraszamy młodzież od 8 klasy SP na rekolekcje noworoczne we wspólnocie rówieśników w terminie 28.12-1.01 w Legnicy. W planie warsztaty muzyczne, spotkania formacyjne, zabawa sylwestrowa, integracja. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
 10. Zbliża się również czas corocznej wizyty duszpasterskiej popularnie zwanej kolędą. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, kolęda odbędzie się „na zaproszenie”. Karty do wypełnienia możemy zabrać z bocznego ołtarza św. Jana Nepomucena i złożyć je do skarbon w kościele lub w zakrystii do Bożego Narodzenia. Prosimy też o poinformowanie osób starszych, niewychodzących z domów i o pomoc w zgłoszeniu. Plan kolędy podamy w Nowy Rok.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Bronisławę Popardowską, Ryszarda Ślempa oraz Alfreda Gajewskiego– Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.