Ziemia Święta

Cezarea Nadmorska - Hajfa – Góra Karmel – Nazaret – Jerycho - Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Góra Tabor – Morze Martwe – Betania – Betlejem – Jerozolima – Góra Syjon – Ain Karen

14- 21.02.2020

1990 zł + 500 USD

Program:

Dzień 1  14.02.2020  PIĄTEK

Wyjazd z Jawora przy parafii Św. Marcina o godz...Przejazd autokarem do Pragi. Odprawa. Wylot do Tel Avivu
o godz. 23:45.

Dzień 2    15.02.2020   SOBOTA

Przylot do Tel Avivu o godz. 05:35. Przejazd do Nazaretu: zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, kościoła  św. Józefa. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie i rejs po jeziorze, Kafarnaum – dom św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra. Tabga –kościół Prymatu św. Piotra i Msza Święta, Tabgha miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, a następnie Góra Błogosławieństw. Obiadokolacja i nocleg
w Nazarecie.

Dzień 3  16.02.2020   NIEDZIELA

Śniadanie. Przejazd na Góre Tabor - miejsce przemienienia Pana Jezusa przed Apostołami.  Zwiedzanie Armagedonu(Har-Magedon)- biblijne miejsce przewidywane jako rozpoczęcie ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła, w której hordy szatana zetrą się z anielskimi hufcami pod wodzą  Chrystusa w zażartej walce. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4  17.02.2020    PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Przejazd doliną rzeki Jordan do Jerycha – najstarszego miasta – Góra Kuszenia i drzewo Sykomora, odnowienie przyrzeczeń chrztu nad rzeką Jordan. Przejazd do Qumran - park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe – odpoczynek i możliwość skorzystania z kąpieli. Czas wolny ok. 2 h.

Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień  5   18.02.2020  WTOREK

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – wyjazd autokarem na Górę Oliwną. Przyjazd do Betfage – miejsce skąd Pan Jezus wjechał na osiołku do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, Zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, groty Getsemani (miejsca pojmania Jezusa). Przejazd do kościoła Galicantu – miejsce zaparcia się św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6  19.02.2020 ŚRODA

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy i klasztoru sióstr karmelitanek, gdzie znajduje się grób św. Miriam nazywanej Małą Arabką. Przejazd do Ain Karen – miejsce narodzenia Jana Chrzciciela i nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję Pannę. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7   20.02.2020   CZWARTEK

Śniadanie. Nawiedzenie kościoła św. Anny, Droga Krzyżowa zakończona pobytem w Bazylice Grobu Pańskiego. Przejście do Wieczernika i miejsce zaśnięcia Matki Bożej – Syjon Chrześcijański. Czas wolny na zakupy i pamiątki. Uroczyste zakończenie pobytu w Ziemi Świętej. Obiadokolacja i nocleg. Ok godz. 2 w nocy wyjazd na lotnisko.

Dzień 8   21.02.2020   PIĄTEK

Przyjazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu o godz. 06:00. Przylot do Pragi o godz. 09:35. Przejazd do Polski.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

• Przelot samolotem w obie strony
  • 6 noclegów w  hotelach 3/4*,
  • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji,
  • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem
  • przejazd łodzią po jeziorze Galilejskim
  • Bilety wstępów w Ziemi Świętej (Kafarnau, Góra Oliwna, kościół Pater Noster , plaża nad Morzem Martwym
  • Rybę św. Piotra – fakultatywnie 18-20 USD
  • codzienne Msze Święte,
  • Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,

*     Opieka przewodnika w Ziemi Świętej

• ubezpieczenie KL, NNW
  • Taxi na Górę Tabor

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

• obligatoryjnych napiwków, biletów wstępu – 95 USD/os (kwotę zbiera pilot),.
  • dodatkowych napojów do obiadokolacji, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/

tel. Ks. Sławek 500083839 I wpłata przy zapisie 990zł ( przy zapisie opłacony jest już Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/