OGŁOSZENI  DUSZPASTERSKIE

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Jaworze

V Niedziela Wielkanocna15 maja 2022 roku

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańska codziennie o godz. 17:30.

2. W poniedziałek, przypada święto św. Andrzeja Boboli, zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny w czasie nabożeństwa i wieczornej Eucharystii, 
• również w poniedziałek spotkanie Rodziców dzieci komunijnych o godz. 19:00 w kościele. 

3. We wtorek Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na Mszę św. w intencji uzdrowienia duchowego i fizycznego o godz. 18:00. Po Eucharystii adoracja i indywidualne błogosławieństwo. Poświęcone będą także sakramentalia. 

4. W środę przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II, który jest Honorowym Obywatelem naszego miasta. Zapraszamy wraz Władzami naszego miasta na wiele ciekawych wydarzeń: 
• 18 maja w środęo godz. 16:00 bieg papieski o złotą kremówkę rozpoczęcie prze ECKMEN, godz. 17:45złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, o godz. 18:00 w kościele miejskim św. Marcina Msza św. w intencji Władz i Mieszkańców naszego miasta, a o godz. 19:00 zabrzmi w murach naszego kościoła koncert organowy przeplatany poezją – Tryptykiem rzymskimJana Pawła II,
• 21 maja w sobotę: zapraszamy od godz. 15:00 na plac przy budynku parafialnym na wspólny pikniki papieski: dla każdego będzie przygotowana kiełbaska, do nabycia będą różne słodkości a także przygotowana moc atrakcji: występ naszego parafialnego zespołu Dudzinki,  chóruAlbertówkaAlana Cymbalisty, warsztaty plastyczne dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków OSP Jawor, znakowanie rowerów przez naszą Policję, dmuchaniec, który przysporzy wiele radości, 
a także dzięki naszej Przychodni Rejonowej stanowisko pomiaru cukru, ciśnienia i saturacji. Serdecznie zapraszamy, zakończenie majówka na świeżym powietrzu o godz. 17:30, szczegóły na plakatach. 
• w związku z piknikiem, serdecznie prosimy o pomoc w organizacji, osoby chętne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17:00 naplebanii, prosimy tez o pomoc w upieczeniu ciast, które można przynosić na plebanie w sobotę od rana -  serdecznie dziękujemy! 

5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo i modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa o godz. 18:00,
• w czwartek próba dla młodzieży bierzmowanej z klas VIII o godz. 19:00 w kościele. 

6. piątek przypada  20. Rocznica przyjęcia święceń biskupich przez Biskupa Seniora Zbigniewa, otoczmy Księdza Biskupa naszą serdeczną modlitwą szczególnie w czasie Eucharystii o godz. 18:00 celebrowanej w piątek w naszym kościele. 

7. W sobotę w katedrze legnickiej dwóch diakonów naszego legnickiego seminarium przyjmie święcenia prezbiteratu. Módlmy się o powołania, szczególnie z naszej Rodziny parafialnej. 

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkachi wypoczynku parafialnym: 
• od 24 – 26.06 pielgrzymka do Gietrzwałdu, św. Lipki i Warszawy i Niepokalanowa, koszt 760 zł.
• od 25 sierpnia do 4 września, wczasy nad morzem w Łazach, koszt 1.800 zł.

Ze względu na potrzebę potwierdzenia noclegów, prosimy o zapisy osób zainteresowanych. 

9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Boże błogosławieństwa i wszelkich łask w nowym tygodniu, szczególne podziękowania także za ubiegłotygodniowe ofiary7 na zakup sprzętu wielofunkcyjnego, który zakupiliśmy. Koszt. to 14 tyś, 350 zł. udało się nam zebrać na ten cel 7 tyś. 920 zł i 15 gr. 

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnotyśp. Piotra Arendarskiego, śp. Lecha Wysockiego, śp. Andrzeja Filipowskiego – Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie.