IX Niedziela w ciągu roku 2 czerwca 2024 roku

IX Niedziela w ciągu roku 2 czerwca 2024 roku

 1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, przypominamy o popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a Wspólnocie Żywego Różańca o zmianie tajemnic o godz. 17:30 i Mszy w Waszej intencji o godz. 18:00,         

  • o godz. 12.00 Msza św. w czasie której dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, 

  • przypominamy, że od dziś przechodzimy na letniej porządek Mszy świętych w niedzielę i święta. Nie będzie Mszy o godz. 16:00, będzie zamiennie o godz. 20:00.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, rano o godz. 8:45 i popołudniu na zakończenie Mszy św., w soboty i niedziele o godz. 17:30.

 3. Od poniedziałku przez cały czerwiec, w tygodniu zapraszamy na sercanki, czyli Msze święte wotywne ku czci Jezusa Chrystusa celebrowane o godz. 6:30 przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, z homilią nawiązująca do poszczególnych wezwań litanii do Serca Pana Jezusa,       

  • grupie biblijnej przypominamy o poniedziałkowym spotkaniu o godz. 18:45.

 4. W czwartek, pierwszy miesiąca, zapraszamy na Godzinę Święta o 17:00,       

  • w tym dniu również zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, o godz. 18:00 Msza św. z procesją eucharystyczną.

 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,       

  • będzie to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź 30 minut przed każdą Mszą i popołudniu od godz. 16:30.

 6. Za tydzień druga Niedziela miesiąca, modlimy się za naszą parafialną wspólnotę, już dziś składamy także podziękowania za ofiary składane na tacę inwestycyjną, tym razem to pokrycie kosztów projektów związanych z remontem elewacji kościoła i wieży – za zrozumienie i okazane wsparcie serdeczne podziękowania.

 7. Szczególne podziękowania przygotowującym Uroczystość Bożego Ciała za piękne świadectwo i ofiarny trud. Wszystkim biorącym udział w procesji: dzieciom w strojach komunijnych, sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, niosącym feretrony, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście. Za przygotowanie ołtarzy podziękowania: Dzieciom komunijnym wraz z Rodzicami i katechetami oraz parafialnej scholii, jaworskim Strażakom, Strzelcom Rzeczpospolitej oraz Jaworskiemu Ośrodkowi Kultury. Policji za troskę o bezpieczeństwo na trasie procesji i wszystkim biorącym udział, za świadectwo wiary! Niech św. Marcin z jaworskiej fary oręduje za Wami u Pana wypraszając potrzebne łaski!

 8. Już dziś zapraszamy najmłodszych na ostatnie przedwakacyjne warsztaty, pod kierunkiem Państwa Uchmanów, które będą okazją do powstania w naszej parafii ikony Matki Bożej namalowanej przez najmłodszych. Niech będzie to okazja do podziękowania w ten sposób za opiekę Maryi w kończącym się roku szklonym,        

  • również w niedzielę 16 czerwca zapraszamy na Oratorium Psalmy, które wybrzmi w naszym kościele o godz. 17:00, szczegóły na plakacie.

 9. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza serdecznie na XXIV Festyn Parafialny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przy kościele św. Faustyny w godzinach od 14:00 do 22:00. W programie loteria z cennymi nagrodami, plac zabaw i wiele innych atrakcji, szczegóły na plakacie.

 10. Jako Jaworzanie znamy historie dziewięcioletniego Fabiana, który od roku zmaga się z ostrą białaczką. Choroba oraz walka z nią za pomocą chemii wycieńcza organizm chłopca. Kilkanaście dni temu okazało się, że ma on jałową martwicę kolan i nie może chodzić. Rodzina i bliscy proszą o pomoc, możemy to uczynić na Charytatywnym Festynie dla Fabianka – w niedzielę, 9 czerwca przy Restauracji Parkowa w Jaworze w godz. 10.00-15.00. Szczegóły na plakacie.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Katarzynę Duszeńko, którą Pan powołał do wieczności – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 12. Wszystkich Was oraz podejmowane prace zawierzamy opiece naszego Patrona wołając wspólnie św. Marcinie – módl się za nami!