Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 roku

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 roku
 1. Za wspólną modlitwę, głoszone słowo i posługę ceremoniarza w czasie uroczystości bierzmowania dziękujemy Dyrektorowi Domu Słowa Mateuszowi Ryckowi,
  • ostatnie dni majowych nabożeństw przed nami, na które zapraszamy rano przed Mszą św. o godz. 9:00
   i popołudniu o godz.. 17:30,
  • przypominamy, że od czerwca do sierpnia przechodzimy na letni porządek Mszy św., nie ma Eucharystii o godz. 16:00 w niedzielę a celebrowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20:00, w soboty zaś nie będzie porannej Mszy św. o godz. 6.30.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec a z nim czas nabożeństw połączonych ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcamy do wspólnej modlitwy w tygodniu rano o godz. 8:45 i popołudniu po Mszy św., wieczornej, w soboty i w niedzielę o godz. 17:30,
  • również w czwartek Godzina Święta od 17:00 do 18:00, Eucharystia o powołania i uświęcenie kapłanów
   o godz. 18:00,
  • Rodziców zapraszamy w tym dniu do modlitwy za swoje dzieci.
 4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pól godziny przed Mszą św. poranną i popołudniu od godz. 16:30,
  • Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 9:00,
  • Księża odwiedzą chorych z posługa sakramentalną od godz. 9:00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9:00 a po niej różaniec z fatimskim przesłaniem.
 6. W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Święta, którą dzieci otrzymają w czasie Eucharystii o godz. 12:00, prosimy rodziców , chrzestnych i bliskich o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania by w pełni uczestniczyć w niedzielnej uroczystości,
  • będzie to także pierwsza niedziela miesiąca popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się wyjątkowo od godz. 15:00 wspólną modlitą Koronki do Bożego Miłosierdzia, zakończenie zmianą tajemnic Żywego Różańca i Eucharystią o godz. 18:00 w intencji różańcowej Wspólnoty.
 7. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej przypominamy: o próbach w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19:00 i w sobotę, o przygotowaniu kościoła na czas uroczystości w piątek o godz. 19:00, o spowiedzi dla dzieci komunijnych w sobotę od godz. 10:45.
 8. Wczoraj odbył się nasz II Parafialny Piknik Papieski – wszystkim za czas budowania Wspólnoty, dzielenia się uśmiechem, dobrym słowem – za bycie razem – dziękujemy.Serdeczne podziękowania w kierunku tych, którzy pomogli nam zorganizować to naszej wczorajsze świętowanie: Panu Burmistrzowi i Gminie Jawor, Spółce Inwestycje, Jaworskiemu Ośrodkowi Kultury, OSiRw Jaworze, Przychodni Rejonowej p. Jadwidze Wojda-Elbrah, Harcerzom z Hufca ZHP, Komendantom Policji i Straży Pożarnej naszego miasta, Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieży z Ośrodka Wychowawczego a także sponsorom: Cukierni Balinka p. Ryszarda Tabora, Piekarni Furtak, Masarni Męcinka p. Pawła Jakubowskiego, Przewodniczącemu Rady Miasta oraz Radnym naszego Miasta i Powiatu: Monice Kopeć, Marcinowi Jankowskiemu, Kamilowi Ptaszyńskiemu, Wojciechowi Oślakowi, a także Wam za pyszne słodkości (blaszki do odzyskania J) oraz Radzie Parafialnej z p. Przewodniczącą Moniką Paruch.
 9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty śp. Bogusława Nejmo i śp. Władysława Kosiorowskiego – Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie.