Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022
 1. Wdzięcznością sercaogarniamy: za zaangażowanie w przygotowanie i koordynowanie wielu wydarzeń ostatnich dni: Radę Parafialną z Przewodniczącą p. Moniką Paruch; za przygotowanie paczek i wigilii dla osób potrzebujących: p. Marię Mrowińską i Wspólnotę FZŚ; za pomoc w przygotowaniu szopki: Pawłowi Kondratowi, s. Katarzynie oraz p. Ewelinie; za pomoc w przyjęciu kapłanów w dniu spowiedzi, przygotowanie posiłków p. Teresie Czarneckiej, naszej Gospodyni; za piękno liturgii: naszej scholii dorosłych, Służbie Liturgicznej oraz p. Maciejowi naszemu Organiście – także za pomoc w wielu pracach dekoracyjnych i wspomaganie w innych wydarzeniach parafialnych, za prace porządkowe i gospodarcze w kościele i w jego otoczeniu: Wspólnocie Betania, p. Krzysztofowi naszemu kościelnemu, p. Stanisławowi. I wielu osoba zaangażowanym i chętnym do pomocy, a także Wam drodzy Parafianie za: zaangażowanie, składane dary dla potrzebują, ofiary na dekorację kościoła na święta,  za adwentową jałmużnę wielkopostną. Wszystkim za każdy przejaw dobroci – Bóg zapłać!  
 2. Jutro w II Dzień Świat porządek Eucharystii niedzielny, nasze ofiary na tacę składane będą na KUL i formację kandydatów do kapłaństwa.
 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czasie Mszy św. błogosławieństwo wina.
 4. W środę wspomnienie Świętych Młodzianków z tej okazji na Mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa dla najmłodszych.
 5. Małżonków, z okazji uroczystości Świętej Rodziny, zapraszamy w piątek o 18:00 na Mszę z odnowieniem przysięgi sakramentalnej.
 6. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za kończący się rok, o godz. 17:00 Mszą św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagane.
 7. W przyszłą Niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. według porządku niedzielnego, 
  • od godz. 13:00 okazją do indywidulnej adoracji Najświ8ętszego Sakrament, a godz. 15:45 zamiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Zachęcamy do czytania prasa katolickiej. Świąteczny podwójny numer Gościa kosztuje 15 zł. Ceny pozostałych czasopism bez zmian.
 9. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania zaproszenia na odwiedziny duszpasterskie, które rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 2 stycznia. Dokładny plan podamy w przyszłą niedzielę. Zaproszenia prosimy składać najpóźniej do jutra.
 10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt.