Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej
 1. Obchodzimy dziś uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, a z okazji Dnia Papieskiego po Mszach prowadzona jest ogólnopolska zbiórka na edukację zdolnej młodzieży,
  • przy pomniku św. Jana Pawła II odbywa się także kiermasz kremówek i innych słodkości, z których dochód przeznaczony jest na spotkanie wigilijne osób potrzebujących, które pragniemy w tym roku przygotować jako Parafia. Wszystkim, którzy wsparli nas przygotowanymi słodkościami – dziękujemy!
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 i 17:15, a w soboty i niedziele popołudniu o godz. 17:15.
 3. We wtorek w liturgii święto św. Łukasza Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencji Księdza Proboszcza w czasie Mszy św. o godz. 18:00,
  • również we wtorek Jubileusz 50 – lecia świętuje Specjalny Ośrodek Szklono – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Jaworze, o godz. 9:00 Eucharystia dziękczynna, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę 19 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa, w czasie popołudniowego nabożeństwa.
 5. W sobotę zapraszamy do modlitwy w intencji rolników powiatu jaworskiego w czasie Eucharystii o godz. 12:00, podczas której dokonamy poświęcenia sztandaru Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Jaworskiego.
 6. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki do modlitwy wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Prosimy zabrać je do domów, zanieść także naszym bliskim, szczególnie chorymi wypełnione z podaniem – zaznaczeniem ulicy można wrzucać do skrzyni wyłożonej przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy zwrócić uwagę na dni modlitwy dla poszczególnych ulic, w których zaszły drobne zmiany.
 7. Według Urzędu Skarbowego na terenie naszej parafii mieszka 8.686 osób. Podsumowując tegoroczne liczenie wiernych informujemy, że w niedzielnej Eucharystii wzięło udział 15 % parafian (1297 osób). Komunię Świętą przyjęło 467 osób, co stanowi 5,3 % wszystkich zamieszkujących teren naszej parafii i 36% z obecnych na Eucharystii.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, Bożemu Miłosierdziu oddajmy śp. Irenę Ziębę, Jana Marcisiaka, Mirosława Zuzelskiego i Marka Samulskiego, których pożegnaliśmy z naszej Wspołnoty
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!