Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024 roku

 1. Dziś Niedziela Przenajświętszej Trójcy,        

  • o godz. 12.00 Msza św. w czasie której dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, a tygodniu będą przezywały swój „biały tydzień”.

 2. W poniedziałek modlitwy do Ducha Świętego połączone nabożeństwem o godz. 17:30.

 3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. sprawujemy o godz. 8:00, 10.00 – po niej procesja, za udział w niej możemy zyskać odpust zupełny, popołudniu o godz. 18.00,         

  • trasa procesji eucharystycznej będzie wiodła następującymi ulicami: Szkolna, Poniatowskiego, kard. Wyszyńskiego, Limanowskiego, Plac Wolności, Grunwaldzka, Kościelna. Zatrzyma się przy symbolicznych ołtarzach, o których przygotowanie w tym roku zadbają: Ołtarz I: Dzieci komunijne wraz z katechetami naszej parafii, oraz parafialna Schola dziecięca; Ołtarz II: Strażacy; Ołtarz III: Związek Strzelecki Rzeczpospolitej; Ołtarz IV: Jaworski Ośrodek Kultury. Wszystkich prosimy o włączenie się w pomoc i o udekorowanie trasy procesji w naszych oknach. Przedstawicieli wspólnot prosimy o podjęcie chorągwi
   i feretronów,        

  • od jutra przy ołtarzu Matki Bożej będzie znajdował się kosz, prosimy właścicieli ogrodów
   i wszystkich, którym na sercu leży uczczenie Chrystusa Eucharystycznie obecnego na naszych ulicach o ofiarowanie płatków kwiatów na procesje,         

  • próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o godz. 19:00.          

 4. W przyszłą Niedzielę, w czasie Eucharystii o godz. 12:00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, przypominamy o spowiedzi dla dzieci oraz ich Rodziców, w piątek od godz. 17:00.

 5. Serdeczne podziękowana z dar budowania Wspólnoty, wszystkim, którzy brali udział w naszym parafialnym pikniku w ubiegłą niedzielę.

  W sposób szczególny za wsparcie tego wydarzenia dziękujemy: Jaworskiemu Ośrodkowi Kultury i Pani Dyrektor Joannie Piotrowicz-Dębickiej, OSiR Jawor z Panią Dyrektor, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej „SANIKOM”, Firmie Usługi Transportowe Pana Ryszarda Kędzierskiego, Cukierni Pan Ryszarda Tabora, Masarnia Męcinka Pana Pawła Jakubowskiego, Sala Zabaw
  Fiku Miku, Radnym miejskim: Pani Monice Kopeć i Panu Marcinowi Jankowskiemu, Pani Pielęgniarce Beacie Rzepka.

  Zaangażowanym z Rady parafialnej i tworzącym zespół festynu, Paniom: Annie Dudzie – Łyszczyk, Wiesławie Dereń, Ewie Woźniak, Barbarze Kolarskiej, Małgorzacie Baran, Panu Cezaremu Goluchowi oraz Państwu: Agnieszce i Markowi Baranom, Annie i Piotrowi Smykom.

  Zaangażowanym i chętnym w dniu festynu dzielić się swoją pomocą, Paniom: Magdalenie Wojkowskiej, Kamili Pokrzywie, Renacie Wilczyńskiej, Bogusławie Kuryj, Panu Arkadiuszowi Dudzińskiemu, Państwu: Leonardowi i Justynie Damjan, Arkadiuszowi Lilii Hutyrom oraz Zuzi, Gabrysi, Wojtkowi i Kubie.

  Za pomoc w wielu zadaniach przygotowujących i promujących Festyn dziękuję Księżom Krzysztofowi i Jarosławowi, w szczególności zaś za koordynowanie wszystkich działań i spinanie w całość serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Paruch Przewodniczącej Rady parafialnej.       Za wszystkich darczyńców i osoby pomagające sprawowana będzie Msza św. dziękczynna w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.

 6. W związku z Jaworskim Budżetem Obywatelskim, wraz z Radą parafialna, pragniemy wziąć udział w konkursie, do pozyskania jest kwota 70.000 PLN. Projekt do zrealizowania jaki pragniemy przedstawić to modernizacja parkingu przy parafii oraz terenów zielonych z adaptacją ich części dla najmłodszych. Termin zgłaszania wniosków mija 8 czerwca do tego czasu musimy przedstawić kosztorys i wizualizacje zadania – stąd prośba, kto mógłby nas wspomóc w wykonaniu tych prac. Jednocześnie na dzień dzisiejszy potrzebujemy mieć zapisanych co najmniej 50 osób popierających nasze starania. Lista znajduje się w zakrystii, nie potrzebny jest PESEL, a jedynie podanie danych: imię, nazwisko, adres zamieszkania i podpis.

 7. Ogrodnictwu Państwa Malinowskich – Pałczyńskich dziękujemy za piękne kwiaty zdobiące teren przykościelny.

 8. W gablocie można zapoznać się z apelem, w związku z działaniami Ministerstwa Edukacji Narodowej zmierzającymi do ograniczenia lekcji religii w szkołach.

 9. W związku z brakiem zainteresowania, pielgrzymka do Krakowa zostaje odwołana.

 10. W dniach od 1 – 2 czerwca odbędzie się spotkanie Absolwentów z lat 50 i 60- tych. Osoby zainteresowane są zaproszone 1 czerwca na godz. 9:00, do I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

 11. Przypominamy, że od czerwca przechodzimy na letni porządek Mszy św. w niedzielę i święta, nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 ale będzie dodatkowo o godz. 20:00.

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Renatę Ambrożuk – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Wszystkich Was drodzy Parafianie i Goście, podejmowane prace remontowe dachu wieży
i kościoła oraz dzieci przezywające dzień swojej pierwszej Komunii Świętej oddajmy w opiekę Patronowi jaworskiej fary

św. Marcinie – módl się za nami!