Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Jaworze
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca 2022 roku

 1. Dziś Niedziela Przenajświętszej Trójcy. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów przewozu i montażu kamiennego ołtarza w naszym Kościele, o godz. 10:00 Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców,
  • 12.00 Msza św. w czasie której dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój “biały tydzień” poprzez uczestnictwo w nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 oraz w wieczornej Mszy Świętej
  z okolicznościowym kazaniem.
 3. W poniedziałek 13 czerwca przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na godz. 19.45nas wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 20.00 Msza Święta, a po niej różaniec
  i procesja z figurą Matki Bożej.

  • spotkanie dla osób, które zapisały się na parafialne wczasy nad morzem w Łazach w poniedziałek o godz. 17:00 na plebanii.
 4. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców, których dzieci przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Próba Dziewczynek Pierwszo Komunijnych i innych zainteresowanych sypaniem kwiatów na Procesji Bożego Ciała – w środę o godz. 18.45. Prosimy właścicieli ogrodów
  i wszystkich, którym na sercu leży uczczenie Chrystusa Eucharystycznie obecnego na naszych ulicach o ofiarowanie płatków kwiatów na Procesje.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. sprawujemy o godz. 8:00, 10.00 (po której odbędzie się Procesja), 18.00 i 20.00.
  Z racji Procesji nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. Za udział w Procesji można uzyskać odpust zupełny.

  • Trasa procesji eucharystycznej będzie wiodła następującymi ulicami: Św. Marcina, Legnicką, Wyszyńskiego, Poniatowskiego, Grunwaldzką, Rynek św. Marcina. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć osoby budujące ołtarze. Prosimy o udekorowanie trasy. Przedstawicieli wspólnot prosimy o podjęcie chorągwi i baldachimu.
 7. W „oktawie” Bożego Ciała procesja eucharystyczna w czasie wieczornego nabożeństwa.
 8. Spotkanie tworzącej się Wspólnoty – BETANIA – w piątek o godz. 18.45.
 9. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Więcej informacji u ks. Jarosława, który również będzie szedł w pielgrzymce.
 10. W ostatnim czasie pojawiła się nowa strona internetowa naszej parafii.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Kazimierza Ordę, Marię Siedlec i Barbarę Kowaluk.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…