VII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś zapraszamy na godz. 17:30 do wspólnej modlitwy przy ołtarzu św. Józefa.
  2. W poniedziałek kolejna okazja by z biskupem Zbigniewem odkrywać Wielkie Dzieła opisane na kartach Pisma Świętego, o 18:45 na plebanii.
  3. W środę rozpoczniemy czas Przygotowania Paschalnego. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:30, 9:00, dodatkowo o godz. 16:00 i o 18:00,
    • w środę okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 10:00 do 15:00, zakończymy wspólną modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia,
    • przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy członkowie Kościoła, aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Pamiętajmy także, że cały okres Wielkiego Postu zobowiązuje  nas do czynów pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.
  4. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o wieloletnim proboszczu naszej parafii Ks. Prałacie Walentym Szałędze w 13 rocznicę Jego śmierci, Msza św. w tej intencji godz. 18:00.
  5. Sobotnia Msza św. o godz. 9:00 w Wielkim Poście celebrowana będzie w języku łacińskim.
  6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia niech wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych, na które serdecznie zapraszamy:
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki po Mszy św. o godz. 9:00; 16:00 z udziałem dzieci i o 17:15.
    • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17:00
    • W Wielkim Poście także:
    • ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMNTU – od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00.
    • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – od V Niedzieli Wielkiego Postu – 26 marca, poprowadzi ks. Józef Hupa, którego już dziś polecamy modlitwie naszej Wspólnoty.
    • KATECHEZY PASCHALNE –  które pomogą nam przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego głoszone w II, IV i Niedzielę palmową przez Biskupa Zbigniewa.
  7. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie formacyjne, we wtorek 28 lutego godz. 19:00.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o naszą Parafię i złożone ofiary na tace inwestycyjną w ubiegłą niedzielę w kwocie 6.515 zł. i 40 gr. Wszystkich Was polecamy orędownictwu naszego Patrona: św. Marcinie – módl się za nami.
  9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty: śp. Tadeusza Zasępe – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.