XII Niedziela „w ciągu roku”

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Jaworze
 XII Niedziela w ciągu roku 19 czerwca 2022 roku

1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10:00 zostanie zaprzysiężona nowa Rada parafialna, której skład zatwierdził Biskup Legnicki, wszystkim Członkom Rady, gratulujemy zaufania Wspólnoty parafialnej i polecamy ufnemu wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej i orędownictwu św. Marcina
    w trosce duszpasterskiej i ekonomicznej o naszą Rodzinę parafialną,

• o godz. 12.00 Msza św. w czasie której dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej,
    • również a czasie Eucharystii o godz. 12:00 włączenie do grona ministrantów i ustanowienie nowych lektorów w naszej parafii,
    • o godz. 17:30 zapraszamy dziś do ufnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa,
    • Księdzu Robertowi Bielawskiemu dziękujemy za ostatnią dziś katechezę liturgiczną oraz za proste i zrozumiałe wprowadzenie nas w język znaków i gestów w czasie liturgii, a także jeszcze głębszego rozumienia tajemnicy Eucharystii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17:30 z procesją eucharystyczną, dziewczynki, szczególnie komunijne i rocznicowe zachęcamy do sypania kwiatów, a wiernych o płatki kwiatów z waszych ogrodów.
  3. W czwartek zakończenie tzw. „oktawy” Bożego Ciała i procesja do ołtarzy na placu przy kościele, od godz. 17:30, na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę o godz. 12:00 do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok szkolny,
    • również w piątek o godz. 5:00 rano spod banku PKO przy ul. Poniatowskiego wyruszy nasza parafialna pielgrzymka.
    • cieszymy się, że powoli rośnie liczba osób chętnych zaangażowanych w grupę Betania, która będzie troszczyła się o nasz kościół, spotkanie w piątek o godz. 19:00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej Wspólnocie ks. Krzysztofa Wiśniewskiego, ojca duchownego legnickiego seminarium, będzie to okazja do podjęcia refleksji nad znaczeniem ołtarza kamiennego do sprawowania Eucharystii.
  6. Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie podsumowujące rok katechetyczny, w poniedziałek 27 czerwca o godz. 19:00.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę inwestycyjną, przeznaczone na spłatę kosztów transportu i montażu kamiennego ołtarza do naszego kościoła.
  8. Przypominamy, że w czasie letnim od czerwca do sierpnia włączenie wieczorna Msza św. w niedzielę i święta celebrowana jest o godz. 20:00.
  9. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Więcej informacji u ks. Jarosława, który także udaje się wraz z pielgrzymami.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jerzego Sygacza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Pani