XVII Niedziela „w ciągu roku”

XVII Niedziela „w ciągu roku”

herb

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Jaworze
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela w ciągu roku 24 lipca 2022 roku

 

 1. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Krzysztofa:
  • w czasie Eucharystii o godz. 18:00 będziemy się modlić w dniu imienin, za naszego wikariusza ks. Krzysztofa, który choć w tych dniach przebywa na rekolekcjach z młodzieżą, niech jednak nie zabraknie wspólnej i naszej osobistej modlitwy w Jego intencji,
  • po każdej Mszy św. w dniu jutrzejszym dokonamy błogosławieństwa pojazdów i będziemy się modlić w intencji kierowców.
 2. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Maryi, zapraszamy Rodziców na Eucharystię do modlitwy za swoje dzieci,
  • po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo w tej intencji przy figurze św. Anny,
 3. W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – rodziny Betańskiej, serdecznie zapraszamy w trym dniu Wspólnotę Betania na słodkie spotkanie w budynku plebanii o godz. 17:15 i na Eucharystię o godz. 18:00 celebrowaną w intencji dziękczynnej za dar powstania tej Wspólnoty w naszej parafii i w intencji osób, które ja tworzą.
 4. W sobotę z Legnicy wyruszy Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę, zapraszamy do pielgrzymowania, więcej informacji u ks. Jarosława, który  z naszej parafii wyrusza na pielgrzymi szlak,
  • w sobotę rozpoczniemy też w naszym kościele spotkania Grupy Duchowego Uczestnictwa, przez czas trwania pielgrzymki, każdego dnia zapraszamy na godz. 19:00. W zakrystii można pobrać książkę z materiałami na czas formacji i pamiątkową plakietkę. Składana przy okazji zapisów ofiara stanowi wsparcie pielgrzymki.
 5. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Francji, do sanktuarium maryjnego w Lourdes i do Tour – miejsca życia i śmierci naszego Patrona św. Marcina, 
  • termin od 9 października do 13 października.
  • z Jawora udamy się autokarem do Pragi i dalej samolotem do Francji,
  • cena to 650 zł + 320 EURO do tego cena biletu samolotowego ok. 1200 zł.
  • więcej szczegółowych informacji w zakrystii, w gablocie, bądź na naszej stronie internetowej.
 6. Naszym Parafianom i Gościom życzmy udanego i bezpiecznego wypoczynku, dziękuje za modlitwy w intencji naszej Wspólnoty a także materialne wsparcie.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Irenę Woźniak, śp. Stefanię Sołtys, śp. Wandę Rakoczy – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.