XXI Niedziela „w ciągu roku”

XXI Niedziela „w ciągu roku”
  1. W piątek w liturgii uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, zachęcamy do udziału w Eucharystii i do modlitwy w sprawach ważnych dla nas i naszej Ojczyzny.
  2. Od piątku w naszym mieście Święto Chleba i Piernika, jako parafia farna pragniemy zaprosić na wydarzenia, które będą miały miejsce w naszym kościele pod hasłem: Jezus – Chleb Życia:
    • w piątek 26 sierpnia zapraszamy na koncert organowy młodego artysty 18-letnego Jakuba Monety ze Świdnicy, który wybrzmi w murach kościoła miejskiego, rozpoczęcie o godz. 19:30, wstęp wolny,
    • w sobotę 27 sierpnia od godz. 10:00 okazja do indywidualnej adoracji i trwania przed Chlebem, który daje życie. O godz. 15:00 rozpoczniemy wspólne uwielbienie zakończone możliwością trwania w bliskości Chrystusa eucharystycznego i indywidualnym błogosławieństwem,
    • w niedzielę o godz. 10:00 uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar chleba i tegorocznych plonów mieszkańców Grzegorzowa i Ryba, ale także wszystkich działkowiczów, ogrodników, sadowników, zakończona procesją z Chrystusem eucharystycznym i błogosławieństwem eucharystycznym dla naszego miasta.
  3. Wraz z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jaworze zapraszamy na wystawę Grzegorza Niemyjskiego DOM CHLEBA. Ta wystawa to wyrażona językiem formy plastycznej refleksja odnosząca się do pierwotnej funkcji XV wiecznego gotyckiego wnętrza świątyni, która obecnie stanowi przestarzeń Muzeum, do czasu gdy rozbrzmiewały tam modlitwy, paliły się świece, a w prezbiterium Słowo stawało się Chlebem – Ciałem Chrystusa.Zapraszamy w niedzielę 28 sierpnia, godz. 17:00.
  4. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp. Stanisława Nowaka i śp. Stanisława Szczygieł – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.