XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
 1. We wtorek 1 sierpnia, kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy
  w modlitwie o wszystkich powstańcach, znajdźmy czas by o godz. 17:00 w Godzinę „W” gdy
  w naszym mieście zawyją syreny i zabrzmią dzwony, zatrzymać się na chwile modlitwy, zadumy i refleksji, o godz. 18:00 Eucharystia w intencji warszawskich powstańców i wszystkich, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą – czyli modlitewne trwanie w milczeniu przy Chrystusie eucharystycznym, zakończone o godz. 18:00 nabożeństwem i Eucharystią o powołania i uświęcenie kapłanów.
 3. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Msza święta i popołudniu od godz. 16:30,
  • nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa rano o godz. 8:45 i na zakończenie wieczornej Eucharystii.
 4. W pierwszą sobotę okazja do trwania w wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy do modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i po jej zakończeniu w czasie nabożeństwa.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, od godz. 13:00 okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona zmianą Tajemnic Żywego Różańca i Eucharystią w intencji różańcowej Wspólnoty.
 6. W czasie trwania naszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkania Grupy Duchowego Uczestnictwa, rozpoczynamy o godz. 19:00.
 7. Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku płynie zachęta, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję. Tradycyjnie Księga abstynencji wyłożona będzie w kaplicy maryjnej, zachęcamy do wpisywania naszych postanowień związanych z wyrzeczeniem w sierpniu.
 8. Naszych Parafian i Gości polecamy w modlitwie opiece św. Marcina, a Bożemu miłosierdziu oddajemy zmarłych w minionym tygodniu z naszej Wspólnoty: Alicję Babicką, Jerzego Makowskiego, Arkadiusza Makułę i Marię Mrowińską – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.