I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu
 1. Rozpoczęliśmy czas Przygotowania do Świat Paschalnych:
  • zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00 i Droga krzyżowaw piątki: po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 16:00 z udziałem dzieci i o godz. 17:15.
  • Ofiary składane na tacę w piątki i w czasie Gorzkich żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła, na czas Triduum i Wielkanocy.
 2. We wtorek zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii na spotkanie formacyjne o godz. 19:00 w kościele.
 3. W środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy w tym dniu do naszej jaworskiej fary:
  • o godz. 17:00 koncert By nie zginęli Ci co polegli – w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – w wykonaniu Żołnierzy Rezerwy ROTA,
  • 18:00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy oddali za nią swoje życie,
  • 19:00 Apel Poległych i zapalenie światła pamięci na placu przed kościołem.
 4. W czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta zakończona Eucharystia w intencji powołanych,
  • 19:00 spotkanie formacyjne dla trzeciego roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jednocześnie przypominamy o organizowanym wyjeździe na dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania. Zapisać się będzie można w czwartek na spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każda Mszą święta i popołudniu od godz. 16:30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 8:30 i po Mszy wieczornej,
  • księża odwiedzą chorych od godz. 9:00,
  • po przerwie feryjnej powracamy do spotkań dla młodzieży, które w naszej parafii w każdy piątek o godz. 19:00 na plebanii.
 6. W sobotę o godz. 9:00 Msza św. wynagradzająca Sercu Maryi, w Wielkim Poście w języku łacińskim , po niej różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy cykl paschalnych, których celem jest wprowadzenie nas w lepsze i głębsze rozumienie liturgii Świętego Triduum Paschalnego.
 8. Już dziś zapraszamy małżeństwa sakramentalne chętne stworzyć Krąg Domowego Kościoła w naszej parafii na spotkanie przy filiżance dobrej kawy i herbaty 16 marca w czwartek na godz. 19:00 w budynku parafialnym.
 9. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach 2-11 lipca br. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii oraz na ulotkach lub u Księdza Proboszcza.
 10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Zajdę – Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie