II NIEDZIELA PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO 25.02.2024

II Niedziela Przygotowania Paschalnego 25 lutego 2024 roku

 1. Dziś II Niedziela przygotowania do Świąt Paschalnych,   

  • o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali,   

  • wraz z całym kościołem w dzisiejszą niedzielę włączamy się do modlitwy w intencji dzieła misyjnego kościoła oraz naszą ofiarą składaną do puszek możemy finansowo wesprzeć to dzieło Kościoła w Polce.

 2. W poniedziałek zapraszamy do modlitwy o dary Ducha Świętego, rozpoczynamy wieczorną Eucharystią o godz. 18:00.

 3. W czwartek zapraszamy na Emausowy Wieczór o godz. 18:45, będziemy gościli w naszej Wspólnocie ks. dra Krzysztofa Wiśniewskiego, dogmatyka, z wykładem: CZYŚCIEC – ogień Miłości w przedsionku Nieba.

 4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pól godziny przed porannymi Eucharystiami i popołudniu od godz. 16:30,   

  • Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 9:00, przed Eucharystią o godz. 8:45 śpiew litanii,       

  • zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej,      

  • księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

 5. W pierwszą sobotę Msza św. w duchu i z przesłaniem fatimskim o godz. 9:00.

 6. Wspólnocie Żywego Różańca przypominamy o niedzielnej zmianie tajemnic i Eucharystii w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 16:00 w najbliższą niedzielę.

 7. Czas Wielkiego Postu zachęca nas do praktykowania dzieł pokutnych: postu, modlitwy, jałmużny – do skarbony możemy składać naszą „jałmużnę wielkopostną” z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących rodzin naszej parafii, przypominamy, że nasz kościół pozostaje otwarty każdego dnia, zapraszamy w Wielkim Poście do częstszego nawiedzania Najświętszego Sakramentu, modlitwy, a także udziału w Eucharystii sprawowanej w tygodniu o godz. 6:30, 9:00 i 18:00.

 8. Pomocą w świątecznym przygotowaniu będą także Rekolekcje Wielkopostne, które w naszej Parafii w V Niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je dla nas ojciec Tomasz Skibiński – franciszkanin, którego już polecamy waszej modlitwie. Rekolekcje pomogą nam także w przygotowaniu do spowiedzi, która, po ustaleniach z kapłanami naszego dekanatu w naszej parafii w Wielką Środę.

 9. Zapraszamy do udziału Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 15/16 marca, rozpoczęcie Eucharystią w Legnicy a zakończenie w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie.

 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Feliksę Bienias i Emilię Minko, prośmy dla nich o dar Bożego Miłosierdzia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.