IV NIEDZIELA PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO 10.03.2024

IV Niedziela Przygotowania Paschalnego 10 marca 2024 roku

 1. Dzisiejsza II Niedziela miesiąca, jest ona dla nas okazją do modlitwy za naszą parafialną Wspólnotę. Podziękowania składamy za dar modlitwy, ofiarowane cierpienia i ofiary składane na podejmowane prace. Jako duszpasterze także zapewnimy o modlitwie w Waszej intencji,

 2. W poniedziałek dzień modlitwy do Ducha Świętego, zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:0O i nabożeństwo na jej zakończenie.

 3. W drugi czwartek Emausowy wieczór, poznajemy Katechizm Kościoła Katolickiego, zapraszamy o godz. 18:45 na plebanii.

 4. W sobotę wybrzmi w murach naszego kościoła wyjątkowy koncert: Z miłości do świata. Wystąpią Muzycy Teatru Capitol we Wrocławiu z muzyczną opowieścią o pięknie świata, będzie to pełna wiary opowieść o człowieku. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00, szczegóły na plakatach,          

  • w związku z koncertem nie będzie Mszy św. w przyszłą sobotę o godz. 18:00 ofiarodawców zamówionej intencji zapraszamy do zakrystii.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi dla nas franciszkanin, o. Tomasz Skibiński, którego polecamy serdecznej waszej modlitwie. Zaplanujmy te dni już dziś by uczestniczyć w tym ważnym czasie naszej wielkopostnej drogi.

 6. W Wielkim Poście, zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 i Droga krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 9:00, 16:00 dla dzieci o godz. 17:15.

 7. Już dziś zachęcamy do udziału w kiermaszu ozdób świątecznych i ciasta, który w naszej parafii w Niedziele Palmową, dochód zostanie przeznaczony na wyjazd scholii dziecięcej i ministrantów.

 8. Zapraszamy do udziału Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 15/16 marca, rozpoczęcie Eucharystią w kościele św. Jacka w Legnicy a zakończenie w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie,        

  • z kościoła Miłosierdzia Bożego 23 marca wyruszy także Droga krzyżowa do Sanktuarium w Tyńcu Legnickim więcej informacji i zapisy w parafii.

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Dobosz i Michała Nowaka – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 10. Naszym Parafinom i Gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół w ten Dzień Pański, dziękujemy za waszą obecność i budowanie Wspólnoty, wypraszając wstawiennictwa św. Marcina dla was i waszych bliskich.