Rocznica Poświęcenia Kościoła

Rocznica Poświęcenia Kościoła
 1. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy za nasz parafialny kościół – i za Wspólnotę, którą tworzymy,    

  • w ubiegłą niedzielę w ramach badania praktyk w naszym kościele w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 1.209 osób co stanowi 13,9 % mieszkańców naszej parafii, z czego do komunii przystąpiło 468 osób co stanowi 39 % uczestniczących w liturgii,     

  • nasza parafia wsparła kwotą 2.355 zł. Dzieło Misyjne Kościoła – Bóg zapłać.

 2. We wtorek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo – Jaworka Noc Świętych, udało się nam zaprosić i przybędą do naszego kościoła Relikwie 30 Świętych z Domu Słowa i Domu Rekolekcyjnego naszej diecezji oraz Relikwie, które znajdują się w naszej Parafii to ponad 40 Świętych, których wstawiennictwa będziemy przezywać w czasie nabożeństwa o godz. 20:00 na jego zakończenie procesja z relikwiami ulicami Rynku, po powrocie zakończymy modlitwę na placu przed kościołem, dokona się wtedy iluminacja witraży kościoła od strony ul. Szkolnej przedstawiająca Świętych Kościoła Katolickiego, pozostanie tak oświetlona do północy. Zapraszamy byśmy w towarzystwie Świętych weszli w świętowania środowej uroczystości.

 3. W środę uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. według porządku niedzielnego: godz. 8:00, 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00,       

  • modlitwa za zmarłych na naszym jaworskim cmentarzu rozpocznie się od Mszy św. sprawowanej we wspólnocie kapłanów naszego miasta o godz. 12:00 w jaworskiej farze, następnie w procesji z kościoła udamy sie na cmentarz, by tak zatrzymać się i modlić za naszych zmarłych. Liturgię tego roku przygotowuje parafia Miłosierdzia Bożego.      

 4. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. jak w tygodniu: godz. 6:30, 9:00, dodatkowo 16:00 i 180.00,    

  • jest to pierwszy czwartek od 17:00 Godzina Święta zakończona modlitwą o powołania,     

  • wyjątkowo w tym miesiącu ramach Emausowego wieczoru zapraszamy w tym roku w Dzień Zaduszny do wspólnego przejścia na cmentarz i modlitwy .

 5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św. i popołudniu od godz. 16:30,             

  • przypominamy, że za kilka dni przeżywać będziemy uroczystości odpustowe – przygotujmy się już do ich przez dar spowiedzi,     

  • od piątku rozpoczynamy czas modlitwy wypominkowej za drogich nam zmarłych, modlitwę rozpoczynamy o godz. 17:15, plan podany jest na odwrocie kartek wypominkowych oraz wywieszony na drzwiach i w gablocie,     

  • w piątek też odwiedziny chorych o godz. 9:00. Ksiądz Jarosław swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w poniedziałek 6 listopada od godz. 9:00.

 6. W sobotę modlitwa wynagradzająca w duchu fatimskim od godz. 9:00.

 7. Za tydzień pierwsza niedziela, przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych i popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 8. Już dziś prosimy tez o pomoc w przygotowaniu kościoła i jego otoczenia na czas odpustu w czwartek 9 listopada: prace porządkowe na zewnątrz od godz. 15:00 i sprzątnie kościoła od godz. 19:00,     

  • zarezerwujmy też czas byśmy wspólnie mogli świętować nasz odpust ku czci św. Marcina 11 listopada, w tym dniu o godz. 18:00 wybrzmi koncert – Oratorium Jaworskie. Psałterz Śląski. Oratorium powstało z myślą o św. Marcinie i naszej jaworskiej farze. Zabrzmi w murach naszego kościoła w wykonaniu orkiestry symfonicznej dwóch połączonych chórów, solistów – zapraszamy.

 9. Ogrodnictwu Państwa Malinowscy – Pałczyńscy z Jawora, również i w tym roku dziękujemy za piękne kwiaty zdobiące ołtarze.

 10. Informacje dla Rodziców i Dzieci komunijnych:     

  • plansze z obecnościami na różańcu dzieci zostawiają we wtorek 31 października po nabożeństwie lub w niedzielę 5 listopada przed katechezą niedzielną,    

  • spotkanie rodziców odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 w kościele.   

 11. W zakrystii do nabycia są podobnie jak w latach ubiegłych cegiełki – kalendarze na Nowy Rok 2024, nabywając wspieramy Wspólnotę naszego seminarium oraz Dom Słowa.

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia zawierzając Was wstawiennictwu św. Marcina, w sposób szczególny polecając także prace prowadzone w kościele św. Barbary:
  św. Marcinie – módl się za nami
  ś
  w. Barbaro –
  módl się za nami

 13. Zmarłą minionego tygodnia: śp. Krystynę Grabarczyk oraz dobrodziejów naszego kościoła oddajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.