Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 1. Dziś Niedziela Przenajświętszej Trójcy,
  • o godz. 12.00 Msza św. w czasie której dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, a w tym tygodniu będą przezywały swój „biały tydzień”,
  • w związku z uroczystością pierwszokomunijną popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz. 15:00 do nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30, w czasie którego także zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek spotkanie dla Grupy Biblijnej z biskupem Seniorem Zbigniewem.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. sprawujemy o godz. 8:00, 10.00 – po niej procesja, za udział w niej możemy zyskać odpust zupełny, popołudniu o godz. 18.00 i 20.00,
  • trasa procesji eucharystycznej będzie wiodła następującymi ulicami: Kościelną, Rynek, Chrobrego, Dąbrowskiego, plan Wolności, Grunwaldzka, Zamkowa i Szklona. Zatrzyma się przy symbolicznych ołtarzach, o których przygotowanie w tym roku zadbają: Ołtarz I: Władze i instytucje miejskie, Ołtarz II: Harcerze, Ołtarz III Wspólnota Betania, Ołtarz IV Rada Parafialna. Wszystkich prosimy o włączenie się w tą pomoc i o udekorowanie trasy procesji w naszych oknach. Przedstawicieli wspólnot prosimy o podjęcie chorągwi i feretronów.
  • od jutra przy ołtarzu Matki Bożej będzie znajdował się kosz, prosimy właścicieli ogrodów i wszystkich, którym na sercu leży uczczenie Chrystusa Eucharystycznie obecnego na naszych ulicach o ofiarowanie płatków kwiatów na procesje,
  • próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o godz. 19:00.
 4. Przyszła Niedziela to druga miesiąca, modlimy się za naszą parafialną Wspólnotę, którą możemy także wesprzeć składając nasz dar na tacę inwestycyjną – w tym miesiącu przeznaczymy nasze ofiary na pokrycie kosztów renowacji i naprawy monstrancji, używanej w czasie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu,
   • również za tydzień w czasie Eucharystii o godz. 12:00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, przypominamy o spowiedzi dla dzieci w sobotę o godz. 10:00.
 5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, spotkanie organizacyjne 20 czerwca o godz. 19:00. Więcej informacji u ks. Jarosława, który także udaje się wraz z pielgrzymami, a od tego roku został także mianowany Przewodnikiem Grupy 8 – Jaworsko – Prochowickiej.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Miłosza Wołczackiego, Mariannę Biodrowską, Marka Świątoniowskiego, Jadwigę Karwacką i Janinę Kubiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!