VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11,02.2024

VI Niedziela w ciągu roku 11 lutego 2024 roku

  1. Dziś II niedziela miesiąca – z wdzięcznością dziś ogarniamy modlitwą wszystkich wspierających naszą parafię. Przede wszystkim swoją obecnością i modlitwą, ale również darem materialnym. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną.

  1. W poniedziałek Msza wotywna o Duchu Świętym, a po niej nabożeństwo. O godzinie 19 natomiast spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej.

  1. W środę rozpoczynamy czas Przygotowania Paschalnego. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30, 9.00, dodatkowo o 16.00 i wieczorem o 18.00. Przypominamy że tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przy trzech posiłkach z czego jeden do sytości:

Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.” (kan. 1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego).

  1. W czwartek po Mszy wieczornej kolejne emausowe spotkanie – tym razem tematem będzie Liturgia.
  1. Również w czwartek, o 18.45 kolejne spotkanie III roku przygotowania do bierzmowania. Jednocześnie ogłaszamy, że w następną niedzielę po Mszy o 10 obowiązkowe spotkanie dla II roku przygotowania do bierzmowania.

  1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 9.00, a także o 16 z udziałem dzieci (obowiązkowa dla kandydatów do I Komunii) i o 17.15 dla dorosłych. W niedziele natomiast zapraszamy na godzinę 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Olejnik oraz Romana Jaszowskiego – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkich ofiarodawców i wspierających naszą Parafię, gości i zwiedzających naszą świątynię polecamy ufnej opiece naszego Patrona:

Święty Marcinie, módl się za nami…