Wniebowstąpienie

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone w tych dniach z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  2. Od dzisiejszej niedzieli w każdą III miesiąca wieczorna Eucharystia w intencji osób chorych i cierpiących z modlitwą zawierzenia.
  3. W środę spotkanie rodziców dzieci komunijnych o godz. 19:00.
  4. W czwartek próba młodzieży przed przystąpieniem do bierzmowania o godz. 18.45.
  5. W piątek Dzień Mamy pamiętajmy w modlitwie o naszych Rodzicielkach. Wieczorna Eucharystia w ich intencji, po niej modlitwa zwierzenia i oddania naszych mam Matce Bożej Bolesnej.
  6. W sobotę zapraszamy na II Parafialny Piknik Papieski, rozpoczynamy o godz. 14:00 zakończymy nabożeństwem majowym. W programie: Jaworski Bieg Papieski, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu naszych strażaków, znakowanie rowerów przez policję a także okazja do tego by zasiąść za kierownicą wozu strażackiego czy radiowozu policji, kiermasz ciast, stoisko pomiaru cukru i ciśnienia, grillowanie, plener artystyczny, animacja dla dzieci przygotowane przez Hufiec ZHP, całość rozpocznie II zjazd proboszcza na dmuchańcu – do tego dobra muzyka, w wykonaniu Albertówki czy reaktywowanej formacji Dudzinki oraz wiele innych atrakcji – serdecznie zapraszamy! Zachęcamy i prosimy o pomoc w upieczeniu – podobnie jak w roku ubiegłym pysznych ciast,
    • wieczorem zapraszamy do kościoła na modlitwę wspólne wołanie o dary Ducha Świętego. Po wieczornej Eucharystii okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a  od godz. 20:00 rozpoczniemy wspólne uwielbienie.
  7. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w czasie Mszy św. o godz. 16:00 przez posługę Biskupa Pomocniczego Piotra, młodzież z naszej Parafii i z terenu dekanatu otrzyma sakrament bierzmowania.
  8. W środę 31 maja o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych.
  9. W minionych dniach obchodzimy rocznicę swoich święceń: ks. Krzysztof święcenia przyjmował siedem lat temu 21 maja, a jutro trzynastą rocznicę święceń obchodzi ks. Proboszcz i drugą ks. Jarosław. Dziękujemy za modlitwę, słowo życzeń i dziękczynne intencje mszalne zamówione w naszej intencji,
    • pamiętajmy również w tych dniach w modlitwie o diakonach naszego legnickiego seminarium, szczególnie, o diakonie Piotrze, którzy przeżywają tygodniowe rekolekcje przez święceniami prezbiteratu, które w naszej katedrze w najbliższą sobotę.
  10. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na tace inwestycyjną i przesłane z tej racji na konto parafialne, to kwota 8.551 złotych i 43 groszy, które w tym miesiącu w całości przeznaczymy na zapłatę rachunku za energię elektryczną w kościele. Bóg zapłać.
  11. Poszukujemy osoby, która podejmie się prowadzenia naszej parafialnej strony, liczymy na serdeczną pomoc i wsparcie w poszukiwaniach z waszej strony drodzy Parafianie
  12. Ksiądz Krzysztof współorganizuje rekolekcje oazowe dla młodzieży w terminie od 14 do 30 lipca. W Janicach dla młodzieży po 5 klasie Szkoły Podstawowej i Wieliczce po 8 klasie Szkoły Podstawowej. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
  13. Tworząc parafialną Wspólnotę pamiętajmy o sobie w różnych ważnych, radosnych, ale
    i trudnych doświadczeniach naszej codzienności. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Pani Mari Mrowińskiej – należącej do Rady Parafialnej ale także znanej nam z opieki nad Franciszkańskim Zakonem Świeckich i zaangażowanej w życie naszej Parafii, Pani Maria przebywa w szpitalu i bardzo potrzebuje naszej modlitwy.

• gratulujemy także Panu Tomaszowi Kicie, dowódcy w naszej jednostce Straży Pożarnej żywo zaangażowanego w codzienność naszej parafii wczorajszego awansu na stopień młodszego brygadiera otrzymanego z okazji Dnia Strażaka. Pamiętamy też o Kacprze, strażakowi z naszej parafii, który jak wiemy uległ wypadkowi w czasie jednej z akcji, dzięki wsparciu i modlitwie mógł po odbyciu dłużej rehabilitacji powrócić do upragnionej służby, cieszymy się wraz z nim i jego bliskich
             Wszystkich Was drodzy Parafianie i Goście polecamy opiece Patrona jaworskiej fary                                                                                               św. Marcinie  – módl się za nami!
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Wojdę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.