X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
 1. Dzisiejsza druga Niedziela miesiąca to okazja do modlitwy w intencji naszej Wspólnoty, którą też możemy wesprzeć darem naszych serc, Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na renowację monstrancji,
  • o godz. 12.00 Msza św. w czasie której dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, rano o godz. 8:45 i popołudniu na zakończenie Mszy św., w weekendy o godz. 17:30, w tych dniach popołudniowe nabożeństwa połączone są z procesją eucharystyczną, dziewczynki, szczególnie komunijne i rocznicowe zachęcamy do sypania kwiatów, a wiernych prosimy o płatki kwiatów z waszych ogrodów.
 3. We wtorek kolejny Wieczór Fatimski, liturgii w tym miesiącu przewodniczyć będzie ks. Tomasz Bunikowski, wieloletni wikariusz naszej Wspólnoty:
  • rozpoczynamy zawiązaniem wspólnoty i śpiewem pieśni maryjnych o godz. 19:30,
  • 20:00 Msza św. zbiorowa za przyczyna Pani Fatimskiej,
  • 21:00 różaniec, a po nim procesja fatimska ze świecami.
 4. W czwartek zakończenie tzw. „oktawy” Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów,
  • w tym dniu w naszej Parafii uroczystość Prymicji ks. Piotra który przeżywał u nas praktykę diakońską, serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00 pod przewodnictwem Piotra, z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem prymicyjnym.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w tym dniu serdecznie zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na wspólne ognisko. Żebyśmy mogli odpowiednio się przygotować, zapisy do czwartku u ks. Jarosława.
 6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Więcej informacji u ks. Jarosława, Przewodnika naszej jaworskiej Grupy. Spotkanie, z tymi którzy planują wspólne pielgrzymowanie 20 czerwca o godz. 19.00.
 7. Już dziś zapraszamy na wspólne grillowanie dla zawiązującego się Domowego Kościoła, serdecznie zapraszamy tych, którzy się ciągle jeszcze wahają, 28 czerwca o godz. 19:00.
 8. Szczególne podziękowania przygotowującym Uroczystość Bożego Ciała za piękne świadectwo i ofiarny trud. Wszystkim biorącym udział w procesji: dzieciom w strojach komunijnych, sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, niosącym feretrony, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście. Za przygotowanie ołtarzy podziękowania: Władzom Jawora, Harcerzom,, Wspólnocie Betania i Radzie parafialnej, Policji za troskę o bezpieczeństwo na trasie procesji i wszystkim biorącym udział, za świadectwo wiary! Niech św. Marcin z jaworskiej fary oręduje za Wami u Pana wypraszając potrzebne łaski!