XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
 1. Dziś jak w każdą II Niedzielę miesiąca modlimy się za nasza Parafialną Wspólnotę w szczególności za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii, Msza św. w ich intencji o godz. 10:00.

 2. Od września pragniemy w naszej parafii drugi i czwarty poniedziałek uczynić Dniem Ducha Świętego i modlić się o jego dary podczas wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii o godz. 18:00 i nabożeństwa na jej zakończenie. Serdecznie zapraszamy już jutro.

 3. W środę Wieczór Fatimski:

  • rozpoczynamy wspólnym uwielbieniem o godz. 19:30, o godz. 20:00 Eucharystia – zachęcamy do składania naszych intencji, godz. 21:00 różaniec a po nim procesja światła z figurą Matki Bożej, zabierzmy ze sobą świece. Liturgii tego dnia w tym miesiącu będzie przewodniczył ks. Maciej Szymanowski.   

  • W tym dniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Bolesnej.

 4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu będziemy gościli w naszej Wspólnocie Relikwie Drzewa Krzyża,

  • o godz. 17:15 nabożeństwo Drogi krzyżowej, przynieśmy ze sobą krzyże z naszych domów,

  • o godz. 18:00 uroczysta Eucharystia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami krzyża.

 5. W piątek wspominamy w liturgii Matkę Bożą Bolesną, i kolejną rocznicę zawierzenia naszej parafii i miasta pod Jej opiekę, zapraszamy w tym dniu:    

  • o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z odnowieniem aktu zawierzenia,

  • o godz. 18:00 uroczysta Eucharystia z aktem nałożenia szkaplerza w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, liturgii tego dnia będzie przewodniczył ks. Tomasz Ślazyk, dyrektor Domu Rekolekcyjnego,    

  • w każdy piątek zapraszamy na spotkania oazy młodzieżowej o godz. 19:00 na plebanii.

 6. W sobotę w ramach Dni Dziedzictwa zapraszamy do odwiedzenia naszej świątyni, o godz. 11:00 możliwość zwiedzania jaworskiej fary z przewodnikiem.

 7. W niedzielę 84. Rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach Golgoty Wschodu.  Zapraszamy na okolicznościową Mszę w poniedziałek
  18 września o godz. 9:00.

 8. W poniedziałek 18 września rozpoczynamy drugi rok spotkań biblijnych z biskupem seniorem Zbigniewem, serdecznie zapraszamy w I i III poniedziałki miesiąca o godz. 18:45 na plebanii.

 9. W zakrystii bądź kancelarii parafialnej można zapisać się na wyjazd do Krzeszowa na pielgrzymkę Żywego Różańca, która będzie miała miejsce w pierwszą sobotę października. Koszt wyjazdu 40 zł.

 10. Informacje dla dzieci przystępujących do I Komunii oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:

  • trzeci rok przygotowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19:00,      

  • drugi rok przygotowania w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 10:00 a po niej katecheza,

  • Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przyjąć I Komunię Św. w dniu 26.05.2022 zapraszamy na  spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 12, po którym rozdawane będą deklaracje przystąpienia do przygotowania.

   Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa.