XXVIII Niedziela „w ciągu roku”

XXVIII Niedziela „w ciągu roku”
 1. Dziś II Niedziela miesiąca, pamiętając i modląc się za naszą Parafię i jej Ofiarodawców, serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość i słowo pomagające budować naszą Wspólnotę,
  • dziękujemy Wspólnocie Betania zaangażowanej w pracę przy sprzątaniu kościoła i Panu Markowi – naszemu szafarzowi za wykonanie nowej stabilnej i podświetlonej konstrukcji do figury Matki Bożej Fatimskiej,
  • wraz z Harcerzami zapraszamy dziś w naszym mieście na Święto Latawca rozpoczęcie o godz. 13:00 na Osiedlu Słowiańskim, szczegóły w gablocie,
  • dziś również odbywa się coroczne liczenie wiernych.
 2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 i 17:15, a w soboty i niedziele tylko popołudniu o godz. 17:15.
 3. W czwartek ostatni w tym roku Wieczór Fatimski, rozpoczynamy o godz. 19:45. W tym miesiącu naszej liturgii fatimskiej będzie przewodniczył ks. Ryszard Pita, były wikariusz naszej parafii obecnie proboszcz w Czarnym Borze, zapraszamy do modlitwy,
  • młodzieży klas VIII przypominamy o spotkaniu przygotowującym do bierzmowania w czwartek po Mszy wieczornej.
 4. W piątek Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich nauczycielach i wychowawcach, tych żyjących i tych, których Pan powołał do wieczności. Eucharystia w tej intencji o godz. 18:00.
 5. Za tydzień z okazji Dnia Papieskiego po Mszach prowadzona będzie ogólnopolska zbiórka pieniędzy na edukację zdolnej młodzieży. Na placu przy pomniku św. Jana Pawła II odbywać się będzie także kiermasz wypieków, zachęcamy do wsparcia nas „blachą ciasta”, którą można przynosić na plebanię w sobotę. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania kremówek i słodkości przeznaczone będą na parafialną pomoc osoba potrzebującym.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz czas nawiedzania grobów bliskich nam zmarłych. Od przyszłego tygodnia będą do pobrania kartki wypominkowe,
  • informujemy również, że od tego roku powracamy do głównej miejskiej Mszy św. celebrowanej w uroczystość Wszystkich Świętych. Eucharystia będzie się rozpoczynała corocznie o godz. 12:00 w naszym kościele, będą w niej uczestniczyli kapłani z naszych jaworskich parafii i każdego roku inna z parafii będzie odpowiadała za jej przygotowanie. Bezpośrednio po zakończonej Mszy z kościoła wyruszy precesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 7. Jest już nowa Księga intencji mszalnych, zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich z okazji Jubileuszy, urodzin, do modlitwy za drogich naszym sercom zmarłych – Eucharystia to najpiękniejszy dar jaki możemy ofiarować naszym bliskim. 
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Irenę Śnioch i Rozalię Spilarewicz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.