II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną, oraz za wsparcie remontu kościoła
  św. Barbary. W ubiegłym tygodniu Członkowie Rady parafialnej zebrali 32.680 zł i 70 EUR.

 2. Zapraszamy na Roraty: dla dorosłych o godz. 6:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają obowiązek uczestniczyć w przynajmniej dwóch roratach w tygodniu.

 3. W poniedziałek modlimy się do Ducha Świętego, zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00 i nabożeństwo na jej zakończenie.

 4. W środę 43. Rocznica Wprowadzenia stanu wojennego, pamiętajmy w naszej modlitwie
  o ofiarach tamtego czasu i modlitwie za naszą Ojczyznę. Zewnętrznym znakiem niech będzie świeca – „światło wolności” zapalone w naszych oknach o godz. 20:00.

 5. W czwartek kolejny emausowy wieczór, tym razem po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie nad Katechizmem Kościoła Katolickiego.

 6. Za tydzień rozpoczniemy adwentowe skupienie w naszej parafii, poprowadzi je ks. Michał, prefekt Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, którego polecamy modlitwie naszej Wspólnoty. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w piątek 22 grudnia.

 7. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do skarbony możemy składać ofiary przeznaczone na parafialna wigilię osób potrzebujących, a do kosza możemy składać produkty spożywcze przeznaczone dla najuboższych.

 8. Przy kaplicy Matki Bożej są do nabycia są świece wigilijne, a ministranci rozprowadzają sianko na stół. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na działalność Służby Liturgicznej.

 9. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież na dwa wyjazdy organizowane przez Ruch Światło-Życie. Pierwszy z nich to noworoczna oaza modlitwy z zabawą sylwestrową w legnickim Domu Słowa w terminie od 28.12 do 1.01. Będzie to chwila wytchnienia po świętach i dobra zabawa w gronie rówieśników. Wyjazd dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej. Drugi to rekolekcje ewangelizacyjne dla osób, które jeszcze nigdy nie były na rekolekcjach. Zapraszamy do Kudowy-Zdroju od 15 do 20 stycznia wszystkich od 6 klasy SP do klas maturalnych. Więcej informacji o tych wyjazdach u ks. Krzysztofa.

 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty: śp. Stanisławę Jarząb, Wiesława Droździka, Bogusława Kowalskiego – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.