NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024 roku

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego, w naszej polskiej tradycji pozostawiamy jednak świąteczny wystrój kościoła i śpiew kolęd do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego.

 2. Przypominamy, że nasz kościół pozostaje otwarty codziennie – zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i osobistej modlitwy,        

  • zapraszamy również na Msze św. sprawowane w tygodniu o godz. 6:30, 9:00 i 18:00.

 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca, modlimy się za naszą Parafialną Wspólnotę, którą w tym dniu możemy wesprzeć ofiarą na cele inwestycyjne, już dziś serdeczne podziękowania za okazane wsparcie.

 4. W niedzielę 14 stycznia o godz. 15:00 wraz z Fundacją Dobrej Muzyki zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy. Wystąpi Zespół PAX MUSICORUM: Katarzyna Wiwer z Krakowa, sopran, Kwartet Solistów Opery Wrocławskiej, Maciej Bator – organy i pozytyw. W programie kolędy i muzyka dawna.

 5. Naszych najmłodszych Parafian zapraszamy na I Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 3 lutego w sali ECMEN przy ul. Parkowej, rozpoczęcie o godz. 14:00. Zapisy w formie sms-owej, szczegóły na plakatach.

 6. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie, będziemy się udawać do naszych Parafian w tygodniu rano: od godz. 10.00 do godz. 14:00 – dla tych, którzy zaznaczyli spotkanie przed południem, a do tych, którzy popołudniu od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. Pełny plan odwiedzin podany jest przy wyjściu z kościoła, w gablocie i na stronie internetowej. W tym tygodniu:    

  • PONIEDZIAŁEK 8 stycznia, ulice: Zagrodowa, Chemików, Robotnicza, Ptasia, Słowackiego, Dworcowa, Kolejowa     

  • WTOREK 9 stycznia, ulice: Piłsudskiego, Piwna, Legnicka, Reja      

  • ŚRODA 10 stycznia, ulice: Łukasińskiego, Strzegomska, Staromiejska, Aleja Dębowa, Cicha         

  • CZWARTEK 11 stycznia, ulice: Armii Krajowej, Staszica, Środkowa, Plac Seniora, , Lipowa, św. Barbary          

  • PIĄTEK 12 stycznia, ulice: Wrocławska        

  • SOBOTA 13 stycznia, ulice: kard. Wyszyńskiego

 7. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp. Mariana Litwina, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.