NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Niedzielą Chrystusa Króla rozpoczynamy ostatni tydzień roku liturgicznego,       

  • dziękujemy za obecność i głoszenie słowa przez diakona Kacpra, który dziś razem z klerykiem Mateuszem dzielą się historią swojego powołania i modlą się w tej intencji z nami. Przy kaplicy maryjnej można także nabyć u kleryków kalendarze na 2024 rok, jako wsparcie naszego legnickiego seminarium.

 2. W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego, o godz. 18:00 Msza święta wotywna a po niej nabożeństwo.

 3. W czwartek święto Andrzeja Apostoła, dzień Patronalny Biskupa Legnickiego, pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji,        

  • piąty w miesiącu czwartkowy wieczór – to Celebracja Słowa – wyjątkowo odbędzie się w sobotę.

 4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Msza święta i popołudniu od godz. 16:30,     

  • księża odwiedzą chorych od godz. 9:00,      

  • nabożeństwo ze śpiewem litanii i modlitwa wynagradzająca Sercu Pana Jezusa na zakończenie porannej adoracji i po Mszy św. wieczornej.

 5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające z przesłaniem fatimskim o godz. 9:00,        

  • najmłodszych zapraszamy również w sobotę o godz. 11:00 na Warsztaty plastyczne, w czasie których oprócz wspólnego śpiewu, gier okazja do zrobienia adwentowego lampionu.

 6. W sobotni wieczór rozpoczniemy czas Adwentu, po Mszy św. wieczornej okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 Celebracja Słowa Bożego, którą wprowadzi nas w ten Nowy Rok Liturgiczny.

 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, Wspólnocie Żywego Różańca przypominamy o zmianie tajemni i Eucharystii w ich intencji i godz. 16:00.

 8. Zakończyliśmy wczoraj modlitwę wypominkową, dziękujemy, że tak wielu z Was pamięta w modlitwie o swoich zmarłych, wyrażało się to w licznych kartkach wypominkowych, ale również widoczne jest w intencjach i Mszach gregoriańskich.

 9. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do nabywania Niedzieli, która wiele miejsca poświęca naszej uroczystości odpustowej a także Oratorium Jaworskiemu, zaś w Gościu Niedzielnym artykuł o remoncie kaplicy św. Barbary w naszym mieści.

 10. Wszystkim tworzącym z nami Wspólnotę za modlitwę, pomoc i wsparcie, polecamy Was
  w modlitwie i wspólnie wołamy:

św. Marciniemódl się za nami!

św. Barbaromódl się za nami!