PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023

 1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu,    

  • zapraszamy na Roraty: dla dorosłych o godz. 6:30 celebrowane przy ołtarzu przed soborowym a dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00, zarówno dorosłych jak i dzieci zachęcamy do zabierania ze sobą na roratnie liturgie lampionów,    

  • dziś od godz. 13:00 okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 2. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, po ponad 20 latach zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Barbary sprawowane w kaplicy ku jej czci o godz. 17:00 – polecać będziemy  w modlitwie dzisiejszych ofiarodawców remontu kaplicy, jednocześnie serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś u przedstawicieli Rady parafialnej. W piątek zakończaliśmy pierwszy etap i dokonaliśmy potrzebnych odbiorów. 

 3. W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania w czasie wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, od godz. 17:00 Godzina Święta.

 4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 5. Od przyszłej niedzieli do nabycia będą świece dzięki, którym wspieramy przygotowanie Wigilii dla potrzebujących, u ministrantów będzie można nabyć sianko, wspierając wakacyjne wyjazdy naszej Służby Liturgicznej. Przy kaplicy maryjnej wyłożony będzie tradycyjne koszt na produkty spożywcze z długim terminem przydatności, które przekażemy jako wsparcie naszej parafii dla rodzin potrzebujących na czas świąteczny, do skarbony możemy także wrzucać ofiary, które pomogą w przygotowaniu drugiej parafialnej Wigilii dla osób potrzebujących.

 6. W tym roku z racji, na krótki czas adwentu nie będzie tradycyjnych rekolekcji a adwentowy dzień skupienia, rozpocznie się w III Niedzielę Adwentu 17 grudnia a druga jego część w dniu spowiedzi adwentowej w piątek 22 grudnia.

 7. Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny – przyjmijcie je od nas – bez składania ofiary. Wraz
  z opłatkami będą rozdawane życzenia od waszych duszpasterzy a także karta zaproszenia na wizytę kolędową. W tym roku pragniemy udoskonalić formę odwiedzin. Na kartce oprócz danych: imię, nazwisko, adres, telefon
  proszę także zaznaczyć czy odwiedziny mają się odbyć przed czy po południu. Co ważne prosimy zaproszenia składać do kościoła bądź kancelarii do 26 grudnia – prosimy zanieście także katy zapisów na kolędą osoba pozostającym w domach.

 8. Rodzicom dzieci komunijnych przypominamy o przymiarce strojów w sobotę 9 grudnia od godz. 14:00 w budynku parafialnym przy ulicy Szkolnej.

 9. Naszym Parafianom i tworzącym z nami Wspólnotę za wszelką pomoc – Bóg zapłać! Wszystkim dobrego czasu Adwentu. Zmarłych minionego tygodnia oddajmy Bożemu miłosierdziu ŚP. Edwarda Dubrowskiego, Bożenę Pietras, Helenę Rajczakowską, Gertrudę Wiśniewską, Włodzimierza Napierałę i Waldemara Siendzielorza – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!