V Niedziela Przygotowania Paschalnego 17 marca 2024 roku

1. Dziś V Niedziela przygotowania do Świąt Paschalnych, w czasie której rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi dla nas o. Tomasz Skibiński, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy, doktor teologii pastoralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,

• Msze św. z nauką rekolekcyjną w tygodniu do środy o godz. 9:00 i 18:00

• w czasie rekolekcji zapraszamy także na trzy wieczorne wydarzenia rozpoczynające się o godz. 20:00. W poniedziałek: Wieczór Ducha Świętego z modlitwą wstawienniczą i włożeniem rąk (współprowadzi Zespół Effata ze Złotoryi). We wtorek Wieczór Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu. W środę Wieczór Maryjny.

• Na czas rekolekcji nie będzie Mszy o godz. 6:30,

• nasza ofiara składana na tacę w środę przeznaczona będzie jako nasze podziękowanie dla Ojca Rekolekcjonisty.

2. W związku z czasem rekolekcji nie będzie poniedziałkowego spotkania Grupy biblijnej.

3. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, po Mszach św. modlitwy przy ołtarzu św. Józefa.

4. W trzeci czwartek zapraszamy na Emausowy wieczór poświęcony liturgii, godz. 18:45 na plebanii.

5. Przyszła Niedziela upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy – Niedziela Palmowa, W czasie Mszy św. poświęcenie palm, o godz. 10:00 uroczysta procesja wejścia z palami,

• Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, wchodzimy w przeżywanie zbawczych wydarzeń, zapraszamy w tym dniu do udziału w Drodze krzyżowej, która ulicami naszego miasta wyruszy z naszego kościoła o godz. 19:30.

• zapraszamy także do udziału w kiermaszu ozdób świątecznych i ciasta, który w naszej parafii w Niedziele Palmową, dochód zostanie przeznaczony na wyjazd scholii dziecięcej i ministrantów.

6. Prosimy o zgłaszanie osób chorych, do których przed świętami udamy się z sakramentem pokuty i Komunią Świętą.

7. Od tego tygodnia do kosza przy zakrystii można składać podkuty spożywcze z długim terminem przydatności dla osób potrzebujących z naszej Wspólnoty na zbliżające się święta, podziękowania składamy także za ofiary składane w ramach wielkopostnej jałmużny z przeznaczeniem na tą pomoc.

8. Pan Burmistrz i Urząd Miasta Jawor rozpoczynają promocję przedwojennego produktu „Jaworskiej Kiełbaski – przedmiotu dumy i dziedzictwa kulturalnego naszego miasta”. Więcej informacji o promocji tego nowego symbolu w gablocie oraz na jaworskim rynku 27 marca o godz. 10:00.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Saweczko i Ewę Dmochowską – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.