VI Niedziela w ciągu roku

VI Niedziela w ciągu roku

 

  1. Dziś VI Niedziela w ciągu roku i druga Niedziela miesiąca, składamy podziękowania za ofiary składane na tace przeznaczone na utrzymanie naszej Parafii i opłaty związane z funkcjonowaniem kościoła w tym okresie również za ubezpieczenie budynków parafialnych, Msza św. w intencji Dobrodziejów o godz. 10:00,
    • za posługę słowa i modlitwę wraz z nami dziękujemy dziś ks. Pawłowi Antosiakowi z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Stowarzyszenie i wszystkie akcje i wydarzenia, których się podejmuje możemy wesprzeć dziś naszą ofiarą składną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. We wtorek w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy, na kolejnym miejscu liturgia pozwala wspomnieć we wtorek św. Walentego, ciesząc się obecnością Relikwii tego czcigodnego Świętego, który orędując za zakochanymi jest też patronem chorych na padaczkę i na choroby nerwowe. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię sprawowane w naszym kościele na zakończenie, których będzie możliwość adoracji i dotknięcia Relikwiami św. Walentego serca i głowy.
  3. W piątek dzień Patronalny obchodzi Biskup Senior Zbigniew polecamy osobę Księdza Biskupa osobistym modlitwą, w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10:00 będzie sprawowana w intencji Biskupa Zbigniewa.
  4. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo do św. Józefa.
  5. Zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach do 2 do 11 lipca. Szczegółowe informacje na ulotkach, w gablocie i na stronie internetowej oraz u ks. Proboszcza.
  6. Przy kaplicy Matki Bożej mamy nowe świeczniki ofiarne, poniżej których znajdziemy dedykowane do nich świece. Niech płomień wyraża naszą modlitwę w intencjach, które licznie zanosimy w tym miejscu, a składana przy tej okazji jałmużna będzie wsparciem dekoracji kwiatowych w maryjnych kaplicach naszego kościoła.
  7. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Polecamy ich opiece Bożej, aby wypoczęły i bezpiecznie spędziły ten czas.
  8. Wszystkich zawierzamy opiece naszego Patrona wołając wspólnie św. Marcinie – módl się za nami