XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zapraszamy dziś do modlitwy w czasie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Rozpoczynamy miesiąc październik – zachęcamy do modlitwy różnicowej:

• w tygodniu rano o godz. 8:30 i popołudniu o godz. 17:15,

• w soboty i niedzielę tylko popołudniu,

• dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy do modlitwy we wtorki i czwartki o godz. 17:15.

3. W poniedziałek spotkanie grupy Wielkie Dzieła z biskupem Zbigniewem o godz. 18:45 na plebani.

4. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – wspólnotę Rodziny Franciszkańskiej zapraszamy w tym dniu na spotkanie o godz. 16:30 na plebanii i na Eucharystię o godz. 18:00 celebrowaną intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i ich Rodzin.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania i uświęcenie kapłanów – będziemy się modlić w czasie nabożeństwa różańcowego rano i wieczorem,

• w związku z nabożeństwem różańcowym na Godzinę Święta zapraszamy po porannej Mszy świętej,

• spotkanie trzeciego roku przygotowania do bierzmowania również w czwartek o godz. 19:00, obecność obowiązkowa.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej 30 minut przed każda Mszą świętą i popołudniu od godz. 16:30,

• modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w czasie nabożeństw przed Mszą św. o godz. 9:00 i 18:00,

• przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest przed każdą Mszą świętą, prosimy też o zrozumienie, że czasem z przyczyn niezależnych od nas nie zawsze jest możliwość obecności kapłana przed Mszą św. w konfesjonale, gdyby taka sytuacja się zdarzyła zachęcamy, aby po Eucharystii podejść do zakrystii,

• również w piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00. Jednocześnie zachęcamy do zapisywania chorych, do których systematycznie będziemy przychodzić z sakramentami – szczególnie Komunią świętą.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy do modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i po zakończeniu podczas nabożeństwa.

8. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca modlimy się za naszą Wspólnotę i jej Ofiarodawców, Msza św. w tej intencji o godz. 10:00, taca przeznaczona na spłatę ostatniej części kosztów montażu kamer i nowej sieci alarmowej, do spłaty pozostało 8 tysięcy,

• Jednocześnie przypominamy, że dzięki tej inwestycji nasz kościół pozostaje otwarty
      w ciągu dnia – zapraszamy na indywidu
      alną modlitwę i zatrzymanie się w codziennym biegu.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w Emausowych czwartkach. Podobnie jak uczniowie w drodze do tej miejscowości, chcemy doświadczyć pałających serc, gdy Jezus będzie rozmawiał z nami na drogach naszego życia i wyjaśniał nam naszą wiarę. Emausowe czwartki będziemy rozpoczynać od wieczornej Eucharystii, po niej zapraszamy na spotkanie  o różnej tematyce. Pierwszy czwartek miesiąca to oprócz modlitwy o powołania spotkanie i modlitwy o K(k)ościele, które poprowadzi Ksiądz Proboszcz. W drugi prawdy wiary katolickiej wyjaśni ks. Krzysztof. W trzeci czwartek miesiąca w tajniki Liturgii Kościoła wprowadzać nas będzie ks. Jarosław, a czwarty prowadzić będzie zaproszony Gość, w piąty, jeśli takowy będzie wypadać, biskup Zbigniew poprowadzi Celebrację Słowa Bożego. Można zatem wybrać z propozycji interesujący każdego temat, ale zapraszamy, by skorzystać z całości naszej cotygodniowej propozycji.
                Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na plakatach oraz ulotkach, które ministranci będą rozdawać przy wyjściu z kościoła.

10. Jesteśmy w toku porządkowania budynku dawnych salek parafialnych, nadal prosimy o pomoc Panów w zbijaniu starego i zniszczonego sufitu. Serdecznie zapraszamy tym razem w poniedziałek od godz. 16:00,

• jednocześnie bardzo dziękujemy dziewięciu odważnym Panom, którzy podjęli się tego zadania w minionym tygodniu

• podziękowania kierujemy także do Wspólnoty Żywego Różańca za włączenie się materialnie w zakupi maryjnych obrusów na ołtarze boczne.

11. Informacja dla dzieci i ich Rodziców:

• zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 lata do włączenia się w tworzenie przy naszej parafii 9 Drużyny Harcerskiej AURORA. Akcja organizowana jest przez kadrę drużyny – spotkanie z Rodzicami dzieci, które są chętne, w środę o godz. 17:00 w sale.

• Zachęcamy do włączenia się w tworzenie naszej parafialnej scholii dziecięcej – spotkanie w czwartek o godz. 16:00,

• w najbliższą sobotę zaś zapraszamy na warsztaty ręcznego robienia różańców o godz. 11:00.

12. Są jeszcze wolne miejsce na pielgrzymowanie do Krzeszowa w najbliższą sobotę wyjazd rano
    o godz. 8:30, wyruszamy z ul. Poniatowskiego przy baku PKO, powrót ok. godz. 16:00, koszt 40 zł.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Janinę Majerz – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Nasza Wspólnotę,  podejmowane w niej prace – szczególnie w kaplicy św. Barbary oddajmy naszym Patronom:

św. Marciniemódl się za nami

św. Barbaro – módl się za nami