XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś XXVIII Niedziela w ciągu roku,
    • dziękujemy za życzliwość i ofiary składane na naszą Parafię, w ubiegłym tygodniu zebraliśmy kwotę 9.302,16 PLN
    •   wraz z kościołem w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Cywilizacja Życia, niech będzie on okazją do pogłębienia refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek możemy też wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia,
    • przy pomniku św. Jana Pawła II możemy też nabyć słodkości w tym wspominane podczas jednej z pielgrzymek papieski kremówki. Za ich przygotowanie dziękujemy Cukierni Balinka Pana Ryszarda Tabora.
  2. Jutro uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrowa, zapraszamy w tym dniu na godz. 19:00 na koncert papieski jaki wybrzmi w murach jaworskiej fary,
    • w związku z przygotowaniem koncertu nie będzie poniedziałek różańca o godz. 17:15 i Mszy św. o godz. 18:00,
    • na różaniec zapraszamy wyjątkowo na godz. 18:00 – przy pomniku św. Jana Pawła II, niech stanie się to także okazją do modlitwy za naszą Ojczyznę i Miasto,
    • również jutro nie będzie spotkania Grupy biblijnej z bp Zbigniewem.
  3. We wtorek spotkanie popielgrzymkowe dla Grupy VIII, rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18:00 w intencji uczestników Pielgrzymki, a następnie agapa na plebanii.
  4. W środę w liturgii wspominamy św. Łukasza Ewangelistę – osobę Księdza Proboszcza w dniu patronalnego święta polecamy modlitwie naszej parafialnej Wspólnoty.
  5. W czwartek 19 dzień miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Józefa na zakończenie nabożeństwa różańcowego,
    • będzie to trzeci Emausowy czwartek – zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18:00 a po niej zapraszamy na kolejne spotkanie w budynku plebanii tym razem poświęcone liturgii.
  6. Za tydzień Niedziela misyjna, nasze ofiary będą przeznaczone na pomoc i wsparcie misjonarzy – za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
  7. Na ołtarzach bocznych wyłożone są już kartki do modlitwy wypominkowej za drogich nam zmarłych. Wypełnione można składać do skrzyni znajdującej się w przejściu kościoła, prosimy również zapoznać się z planem modlitwy na poszczególne dni.
  8. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2023, zachęcamy do rezerwowania Mszy św.
    i do modlitwy za naszych bliskich, Eucharystia to najpiękniejszy dar jaki możemy im ofiarować.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia zawierzając Was wstawiennictwu św. Marcina, w sposób szczególny zawierzając także prace jakie prowadzimy W kościele św. Barbary.