XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy 31 niedzielę w ciągu roku – to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy się zmianą tajemnic różańcowych przed Mszą o 16.00

2. Nabożeństwa wypominkowe są sprawowane o godzinie 17.15 według porządku podanego na drzwiach kościoła, a także na odwrocie kart wypominkowych.

3. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 w kościele. Przypominamy że z końcem października minął termin składania świadectw chrztu świętego.

4. W czwartek zapraszamy na kolejne emausowe spotkanie. O 18.45 na plebani spotkanie o Katechizmie Kościoła Katolickiego, które poprowadzi ks. Krzysztof.

5. Również w czwartek prosimy o pomoc w pracach porządkowych przed odpustem. Prace porządkowe na zewnątrz od godz. 15:00 i sprzątanie kościoła od godz. 19:00.

6. W piątkowy wieczór chcemy rozpocząć świętowanie naszego parafialnego odpustu. O 19.00 wieża naszego kościoła i ratusza rozświetlą się w barwach narodowych, zaraz potem zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w blasku ognia.

7. Główne uroczystości ku czci św. Marcina, patrona naszego miasta w sobotę.

• Rozpoczniemy Mszą o 8.00 za zmarłych proboszczów jaworskiej fary.

• O 10.00 Msza w intencji Władz i Mieszkańców Jawora. Liturgii przewodniczyć będzie biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, po Mszy błogosławieństwo relikwiami św. Marcina.

• O 13.00 Msza odpustowa z procesją eucharystyczną. Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, Rektor Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu

• O 18.00 będziemy mogli wysłuchać wyjątkowego oratorium „PSAŁTERZ ŚLĄSKI. ORATORIUM JAWORSKIE.” Jest to koncert napisany specjalnie dla naszej Parafii, opowiadający o świętych znajdujących się w naszym głównym ołtarzu.

8. W zakrystii do nabycia są podobnie jak w latach ubiegłych cegiełki – kalendarze na Nowy Rok 2024, nabywając je wspieramy Wspólnotę naszego seminarium oraz Dom Słowa.

9. Zmarłą minionego tygodnia: śp. Halinę Dziedzic oddajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Wszystkich ofiarodawców i wspierających naszą Parafię, gości i zwiedzających naszą świątynię polecamy ufnej opiece naszego Patrona:

Święty Marcinie, módl się za nami…